Kişisel Bakım

Kişisel Bakım

16.09.2010 - 05:07 | Son Güncelleme: 16.09.2010-12:20

Takımınızın parfümünü kullanın!

Beşiktaşlılar, Fenerbahçeliler, Galatasaraylılar... Aynı renklere gönül vermiş takımın taraftarları, artık size özel parfümler var...

Sitene Ekle

Üç büyüklerin takımlarını her koşulda destekleyen, atkıları, tişörtleri ve formalarıyla kulübüne gönülden bağlanan taraftarlar, kulübün lisanslı parfümleri sayesinde artık kokularıyla da tuttuğu takımı gösterebiliyor.

Fenerbahçe parfümü için tıklayın!

Beşiktaş parfümü için tıklayın!

Galatasaray parfümü için tıklayın!

Peki parfüm kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

* Parfümü vücudunuzun nabız noktalarına sürmelisiniz. Örneğin; dirseklerin iç bölümü, boynunuzun arkası, bilekler, dizlerinizin aka kısımları.

* Bileklerinize parfüm sıktıktan sonra kesinlikle ovuşturmayın. Bu hareket koku taneciklerinin karışmasına sebep olacağı için parfümünüzün kokusunun değişmesine yol açacar. * Odanın içine biraz parfüm sıkıp yürüyebilirsiniz, koku daha homojen bir şekilde üzerinize siner.

* Bir parfümün diğer ürünlerini de kullanın. Örneğin duş jeliyle yıkandıktan sonra kremini sürüp spreyini sıkabilirsiniz, en son olarak parfümü kullanın. Bu şekilde üzerinizde daha kalıcı bir koku kalır ve kendinizi daha iyi hissedersiniz.

* Parfümünüzü çok sıcak bir yerde tutmayın ve direk güneş ışığına maruz bırakmayın.

* Parfümünüzün bozulduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz, çünkü bozulduğunda o çok sevdiğiniz kokuyu adeta tanıyamazsınız. Ayrıca bozulan ya da bozulma eğilimi gösteren parfümlerin rengi koyulaşır, aklınızda olsun.

* Işık geçirmeyen şişede olan parfümler daha uzun süre dayanırlar. parfümünüz için metal bir kutu yaptırabilirsiniz.

* Bir parfümün üzerinizde nasıl durduğunu sıktıktan en az bir saat sonrasına kadar anlayamazsınız. Bu yüzden parfüm alırken acele karar vermeyin.

* Astım hastaları ve kimyasal maddelere aşırı duyarlılığı olan insanlarda (10’da bir görülür) parfümler başağrısı, mide bulantısı, kaşıntı gibi zararlı etkiler yapabilirler. Bu yüzden herkesin bir alerji testi yaptırması sadece parfüm seçimi için değil kullandığı her ürünü doğru seçmesi için gereklidir.

* Duş almadan kullanılan parfüm hiç istemediğiniz sonuçlar doğurabilir; örneğin spor yaptıktan sonra ter kokusunu kamufle etmek için parfüm kullandığınızda neden kimsenin yanınıza gelmediğini düşünün.

* Belirli bir parfüm onu kullananların hepsinde ayrı ayrı kokabilir. Vücut kimyasıyla parfümün uyuşması çok önemlidir. Mümkünse bir parfümü satın almadan önce onun tester’ını edinin ve bir süre deneyin. Ayrıca teninizde birgün güzel kokmayan parfüm öteki gün gayet iyi durabilir; kadınların vücut kimyası günden güne değişebilir.

 


Etiketler:
Of ilçesi hangi ilimiz sınırlarındadır?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX