Kars

Yerel Haber
05 Ekim 2018 - 14:34

Taksicilerden Terör Saldırısına Tepki

Kars'ta toplanıp araçlarıyla konvoy oluşturan bir grup taksici, Batman'ın Gercüş ilçesi kırsalındaki terör saldırısına tepki gösterdiTaksiciler adına konuşan Kadir Yeniaras: "Sözün bittiği yerdeyiz, inşallah bundan sonra hiçbir şekilde şehit vermeyiz. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin"

KARS (AA) - Kars'ta toplanan bir grup taksici, Batman'ın Gercüş ilçesi kırsalındaki terör saldırısını protesto etti.

Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen taksiciler, dün Gercüş ilçesi kırsalında, terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit düşen 8 askeri anmak ve olaya tepki göstermek amacıyla 100 araçla konvoy oluşturdu.

Taksiciler, Türk bayrakları ile donatılan araçlarıyla klaksonlar çalıp, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları eşliğinde şehir turu attı.

Şehir turuna Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayıp Cumhuriyet, Faikbe, Kazımpaşa ve Atatürk caddelerinden geçen katılımcılar, Kafkas Üniversitesi önünden başladıkları meydana döndü.

Konvoyun geçişi sırasında yolda bekleyen bazı vatandaşlar asker selamı vererek, terör saldırısını kınadı.

Taksiciler adına konuşan Kadir Yeniaras, şehitlere Allah'tan rahmet dileyerek, "Şehit olanlar hepimizin ağabeyi ve kardeşidir." dedi.

Yeniaras, şehit ailelerinin yanında olduklarını ifade ederek, "Şehit ailelerine buradan başsağlığı diliyoruz, Allah ailelerine sabır versin. Hepimizin ailesi var, biz de askerlik yaptık, hepimiz kardeşiz. Sözün bittiği yerdeyiz, inşallah bundan sonra hiçbir şekilde şehit vermeyiz. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin." diye konuştu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.