Dünya
12.01.2017 - 10:20 | Son Güncelleme: 12.01.2017-10:27

Taliban, kaçırdığı profesörlerin videosunu paylaştı

Afganistan'ın başkenti Kabil'de üniversite dışında arabalarından kaçırılan ABD'li ve Avustralyalı akademisyenlerin ilk görüntüleri geldi.

Sitene Ekle

Taliban, geçen sene Afganistan'ın başkenti Kabil'de kaçırdığı profesörler Amerikalı Kevin King ve Avustralyalı Timothy Weekes'e ait olduğu düşünülen bir video yayınladı.

Pentagon, güvenlik güçleri gibi giyinmiş silahlı kişilerin çalıştıkları Kabil'deki Amerikan Üniversitesi'nin dışındaki arabalarından kaçırdığı profesörleri kurtarmak için ABD'nin bir operasyon düzenlediğini, ancak başarısız olduğunu açıklamıştı.

Taliban'ın internetten paylaştığı ve 1 Ocak'ta çekildiği görülen videoda, iki adam 'iyi koşullarda' tutulduklarını söylüyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı videonun sahte olup olmadığıyla ilgili bir açıklama yapmazken, Avustralya Dışişleri Bakanlığı, farklı hükümetlerle yakın ilişki içindeki Avusturalyalı adamın bulunması için çalışmaları sürdürdüklerini belirtti.

Kaynak: BBC Türkçe


Bilgi Yarışması2004 yapımı 'Mustafa Hakkında Her şey' adlı filmin müzikleri hangi guruba aittir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Milli Şef" hangi siyaset adamımızın lakabıdır?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.