Ege

24.10.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 24.10.2012-2:30

Tangonun ateşi SKSF’de yükseliyor

İzmir’deki Soyer Kültür Sanat Fabrikası bünyesinde bulunan Jazz& Blues Arts Studio’da dans tutkunları her cumartesi gecesi tango ve milango yapmanın keyfini çıkarıyor.

Sitene Ekle

DHA

İzmirli tango sevenlerin yakından tanıdığı Çağrı&Zafer ikilisinin düzenlediği milango gecesine katılanlar dans okullarında öğrendiklerini pistte sergiliyor. Gecenin sonunda yapılan çekilişlerle dans okullarının hediyeleri kazanılıyor.

Alzhemiera dikkati tiyatro ile çektiler

Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi, Sadri Alışık Tiyatrosu’nu konuk etti. Avni Anıl Sahnesinde sergilenen ‘Sonbaharı Beklerken’ adlı oyunda İzmir seyircisine gerçek tiyatro keyfini yaşattı. 1999 yılında Alzheimer hastalığından yaşamını yitiren İrlandalı ünlü yazar ve filozof Iris Murduch’un yaşamı, Çolpan İlhan ve Ahmet Uz’un performansıyla sahneye taşındı.  n DHA

‘Sanat Sefası’ resimleri sergide

Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi, Süleyman Zilayaz’ın “Sanat Sefası” adlı resim sergisine ev sahipliği yaptı. Yurtiçi ve yurtdışında  sayısız sergiler açan ressam, 12 yıllık resim hayatına bin 400 eser sığdırdı. Aynı zamanda resim dersleri veren Zilayaz, resim yaparken kullandığı yağlı boya spatül ve fırça tekniği ile öğrencilerine  öğretiyor. n İZMİR DHA


Etiketler: haber, haberler
Çeşitli konuları inceleyen belli bir aralıkta çıkan yayınlara aşağıdakilerden hangisi denir?
©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.