Çanakkale

Yerel Haber
26 Ağustos 2017 - 21:07

Tarihi Çardak Yağlı Pehlivan Güreşlerinde Başpehlivanali Gürbüz Oldu

IHA

Çardak 284’üncü TarihiYağlı Pehlivan Güreşlerinde Başpehlivan finalde rakibi Ali Rıza Kaya’yıyenen Ali Gürbüzoldu.
Bu yıl 284’üncüsü düzenlenen Çardak Tarihi Yağlı Pehlivan Güreşleri belediye binası önünde düzenlenen tören ile başladı. Çardak Belde belediye Başkanı Basri Ulaş ve belediye encümen üyeleri Güreş Ağası Mehmet Acar’ı karşılayarak Çamlık Er Meydanında düzenlenen korteje katıldı. UlaşOrhan Gazi’nin oğlu Gazi Süleyman Paşa’nın 1354 yılında Rumeli’ye geçiş yeri olarak kullandığı Çardak beldesindeulu çınar ağacının altında yapılan güreşin anısına her yıl geleneksel olarak düzenlenen güreşlerin bu yıl 284’üncüsünü düzenlemenin haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti.
Güreşlerde finalde Ali Rıza Kaya’yı yenen Ali Gürbüz284’üncü TarihiYağlı Pehlivan Güreşlerinde Başpehlivanunvanınıkazandı. Madalya törenine katılanlar arasında Grup Başkanvekili Bülent Turan, Ak Parti Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı,Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, siyasiler ve sporseverler yer aldı.

ÇanakkaleYerel Seçim Sonuçları

Çanakkale Hava Durumu

16°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.