İzmir

Yerel Haber
08 Temmuz 2015 - 17:38

TARİHSEL KOMEDİ ’BİR ŞEHNAZ OYUN’ ALİAĞA’DA SAHNELENDİ

IHA

Türk edebiyatının usta yazarlarından Turgut Özakman’ın yazdığı Muzaffer Çağlar İşgören’in yönettiği iki perdelik komedi Bir Şehnaz Oyun, İzmir’in Aliağa ilçesinde tiyatroseverlerle buluştu.
Aliağa Belediyesi Ramazan ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında Açıkhava Tiyatrosunda Sahne Tozu Tiyatrosu tarafından sahnelenen oyun, seyircilerin beğenisine sunuldu.
MÜZİKAL TADINDA TARİHSEL KOMEDİ
İki perde halinde tarihsel komedi olarak sunulan oyunda; 1914 yılının İstanbul’unda Zaptiye Amiri Recep Efendinin yanındaki yaveri Müştak Efendi’nin genelevde çalışan Şehnaz’a, Şehnaz’ın da Müştak Efendi’ye aşık oluşu ve Şehnaz’ı kendi pavyonunda çalıştırmak isteyen Hurşit’in farklı oyunlara başvurması zaman zaman müzikal tadında mizahi dille anlatılıyor.
Muzaffer Çağlar İşgören’in yönetmenliğindeki oyunda; Gülder Pınar, Hüseyin Çur, Baha Sarı, Öznur Öztürk, Arif Yıldırım, Yunus Aydın, Gamze Aksoy, Hande Ülgentay, Demet Küçüktürk, Dilek Sağır, Tuğba Çakı, Rıdvan Baş, Ahmet Öpke, Resmiye Temel, Abdullah Baş, Çağrı Turnalı, Mustafa Akyel, Tolga Bekmez, Emre Altıntaş, Alican Pulat, Fatma Özcan, Cemrenur Ünsür, Şafak Sipahi, Elif Gazel ve Ebru Aydoğan sahne aldı.
Oyun bitiminde selamlama için birlikte sahneye gelen oyuncular seyirciler tarafından uzun süre alkışlandı.
Oyun sonunda sahneye gelen Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, oyuncuları tek tek tebrik etti. Özkurt, oyunun yönetmeni Muzaffer Çağlar İşgören’e oyuncular adına, Aliağa’nın simgelerinden Kyme Antik kentine ait sikkelerin tuğrasıyla işlenmiş cam tabak hediye etti.
HİÇBİR ŞEHİRDE BÖYLE BİR TİYATRO ŞÖLENİYLE KARŞILAŞMADIM
Oyun sonrası gazetecilere açıklama yapan yönetmen Muzaffer Çağlar İşgören, "Aliağalı tiyatroseverlerin tiyatro coşkusunu yaşamaları ve buraya gelen sanatçılara bu coşkuyu yaşatmaları çok sevindirici. Aliağa’da 30 günde 28 tiyatronun sahnelenmesi, bu kadar iyi bir organizasyonun yapılması biz tiyatrocuları mutlu etti. Bir tiyatro oyununun hemen ertesi günü başka bir oyunun sahnelenmesi ve bunun 1 ay boyunca sürdürülmesi, Türkiye’de ilk defa karşılaştığım bir durum. Daha önce gittiğim hiçbir şehirde böyle bir tiyatro şöleni ile karşılaşmadım. Bize, Aliağa’da bu coşkuyu yaşatan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.