Tarkan'ın Gediz Deltası için gösterdiği çaba bir an önce karşılık bulmalı

Ülkemizin cennet köşelerinden Gediz Deltası'nın UNESCO Dünya Doğa Mirası olarak kabul edilmesi için uzun süredir uğraş veriliyor. Tarkan da her zamanki gibi doğayı koruma kampanyasının en önemli destekçisi. Gediz Deltası'yla ilgili bir videoyu seslendirerek desteğini bir kez daha gösterdi. Bu çabanın karşılığı bir an önce alınmalı. Gediz Deltası, gerek ülkemizdeki gerek dünyadaki birçok doğa harikasının kaderini yaşamamalı.

Tarkan'ın Gediz Deltası için gösterdiği çaba bir an önce karşılık bulmalı

Bir Instagrammer'ın paylaşımına bakar!

Bir Instagrammer'ın paylaşımına bakar!

Flamingo, pelikan ve daha nice şehir içerisinde görmediğimiz kuş türüne ev sahipliği yapan harika bir yer Gediz Deltası. Adacıklar halindeki yapısı, sulu arazisine rağmen bataklık değil de doğa harikası olmasıyla tam bir doğal şaheser.

Fakat ayağa düşmesi için Salda Gölü ya da Ayder Yaylası gibi sosyal medyada trend olması yeterli olacak. Tanınmış bir Instagrammer'ın fitili yakmasına bakar.

Öyle bir durumda hem el değmemiş doğası hem de huzur içinde yaşayan canlı türlerinin huzuru bozulacak demektir. Çünkü bölgeye akın edilecek.

Kendimizden koruyacağız

Kendimizden koruyacağız

Tarkan'ın ve bölgenin koruma altına alınması için çaba gösteren diğer isimsiz kahramanların çabası bu yüzden önemli. Hem ülkemizin güzelliklerini UNESCO tarafından tescil ettirmek hem de o güzellikleri kendimizden korumak için bu kampanyaya destek verilmesi gerekiyor.

Tarkan'ın Hasankeyf, Burdur Gölü, İkizdere Vadisi gibi doğa kampanyalarına destek vermesi, Doğa Derneği ile beraber yürüttüğü çalışmalar onun gerçek bir sanatçı olduğunun kanıtı.

Bu çabaların karşılığının en kısa sürede alınması dileğiyle.

Bu makaleye ifade bırak