Tarkan son klibinde neden 'Kedi Gibi' oldu?

Tarkan, '10' adını verdiği albümünü kliplendirmeye devam ediyor... Megastar, 'Yolla' ve 'Beni Çok Sev' gibi iki hit şarkıdan sonra 'Çok Ağladım' gibi oldukça cool bir şarkıyı kliplendirmişti. '10'un dördüncü klibi olarak seçimi 'Kedi Gibi' oldu...

Tarkan son klibinde neden 'Kedi Gibi' oldu?

Klipte pek sürpriz yok

Klipte pek sürpriz yok

Sözü ve müziği Tarkan'a ait olan 'Kedi Gibi'nin aranjesi tıpkı pek çok Tarkan şarkısındaki gibi yine Ozan Çolakoğlu imzalı. Albümün sevilen şarkılarından biri olan 'Kedi Gibi'nin renkli klibi ise İrfan Yıldırım yönetmenliğinde çekilmiş. Klibi henüz izlemeyenler için söyleyelim, hiçbir sürpriz yok!

"Yakalarsam miyav"

"Yakalarsam miyav"

Tarkan, 'Kedi Gibi' klibinde tıpkı şarkının adı gibi, yani gerçekten de kedi gibi görünüyor! Her an miyavlayacakmış gibi dans figürleri sergiliyor.

İzleyenlere "Yakalarsam muck" yerine bu kez "Yakalarsam miyav" yapıyor...

Klip, minnoşluktan geçilmiyor. Tarkan ne kadar tatlı ve şahane bir adam olduğunu kanıtlamaya çalışıyor... Yine yeni yeniden! Peki bir Tarkan klibinden beklediğimiz gerçekten bu mu? Tarkan'ın ne kadar sempatik olduğunu hatırlatmasına gerek var mı?

"Sen dev bir kedisin"

Tarkan 2018'de dahi "Sen dev bir kedisin" dedirtiyor ve bu aslında biraz ciddi bir sorun. Neden? Çünkü Tarkan fazlasıyla standart ilerliyor yoluna.

Halbuki bizim sevdiğimiz, bağrımıza bastığımız Tarkan'ımız 'radikal' bir Tarkan. Daha önceleri kimse yapmazken zil takıp oynayan Tarkan'ı sevdik biz.

Yapılmayanı yapıyordu

Yapılmayanı yapıyordu

Ya da 90'lardaki gibi Türkçe şarkıyla yurt dışına açılmasını sevdik. Tamam saçını, başını, yüzünü, danslarını, sahne performansını, sesini ve şarkılarını da sevdik. Ama en çok 'yapılmayanı yapmasını' sevdik...

'Kedi Gibi'ye bakıyoruz, alelade bir Türkçe pop erkek vokalinin yapacağı bir şarkı ve çekeceği bir klip. Başarılı, profesyonel ama o kadar. Şaşırtmıyor!

'Çok Ağladım' soğukluğu

'Çok Ağladım' soğukluğu

Halbuki '10' albümünün üçüncü klibi 'Çok Ağladım' soğuk, olgun ve cool tarzıyla şaşırtmıştı. '10' albümü çıktığından beri 'Çok Ağladım'a Molatik olmuştum, durup durup şarkıyı dinliyordum.

Peki 'Çok Ağladım'ın nesine Molatik olmuştum? Tabii ki diğer Tarkan şarkılarıyla mukayese edildiğinde ayrıksı durmasını, Tarkan'a tazelik getirmesini sevmiştim...

'Kedi Gibi' olmak klişe değil mi?

'Kedi Gibi' olmak klişe değil mi?

Sosyal medyada 'Kedi Gibi' klibi hakkında şu söylenmiş: "Tarkan yerine başka biri olsa bu dans figürleriyle çoktan dalga geçmiştik. Tarkan olduğu için bir şey demiyoruz..." Kesinlikle doğru!

Bir şarkıcının 'Kedi Gibi' adlı şarkısının klibinde 'kedi gibi' olması kadar büyük bir klişe olamaz. Tarkan'ımız, Megastar'ımız neden bu kadar büyük bir klişeye imza attı peki?

Hani bizim sevdamız? Hani bizim Tarkan'ımız?

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak