Sahneye koyduğu tüm oyunları kapalı gişe oynayan Craft, bu kez 1996’da Avustralya’da yaşanan gerçek bir olaydan esinlenerek yazılan ‘The Stones-Taşlar’ı izleyici ile buluşturuyor! 20 yıldan bu yana, 80’in üzerinde ülkede, binlerce kez oynanan TAŞLAR, oyunun yazarı ve yönetmeni Avustralyalı Tom Lycos yönetmenliğinde  sahnelenecek!Çocuklar, gençler ve yetişkinler için gerçek hayattan alınmıştır...
2015 yılı itibariyle bünyesine Çocuk ve Gençlik çalışmalarını da katacak olan Craft, The Stones/Taşlar adlı oyunuyla ilk "her yaşa uygun tiyatro" projesini 24 Ocak'ta hayata geçirmeyi planlıyor!
Sahneye koyduğu tüm oyunları kapalı gişe oynayan Craft, bu kez 1996’da Avustralya’da yaşanan gerçek bir olaydan esinlenerek yazılan ‘The Stones-Taşlar’ı izleyici ile buluşturuyor! 20 yıldan bu yana, 80’in üzerinde ülkede, binlerce kez oynanan TAŞLAR, oyunun yazarı ve yönetmeni Avustralyalı Tom Lycos yönetmenliğinde  sahnelenecek!

Craft izleyicisine 20 yıllık bir taş atıyor ve soruyor: Siz olsaydınız ne yapardınız?

Dünyanın en önemli gençlik oyunlarından biri kabul edilen ve yasanmış bir hikayeden uyarlanan “TAŞLAR”, izleyiciyi kendinden olmayanın yerine koymaya, ‘öteki’ ile empati kurabilme yeteneğini sınamaya soyunduracak. Oyunu izlerken, hem ‘taşı atan’, hem ‘taşa muhatap olan’ tüm karakterleri anlarken bulacağız kendimizi.

‘Taşlar’ izleyicisine‘bildiğim gibi değilmiş’ dedirtecek!    

Çocuk, Polis, Hakim, Anne, Madurun Eşi… Tüm karakterleri bildiğimiz bütün ezberlerin ötesinde değerlendirmemize fırsat tanıyacak olan ‘TAŞLAR’ izleyeni de oyunun içine dahil eden unutulmaz bir tecrübe yaşatacak.
‘Taşlar’ kadrosunda; Olgu Baran Kubilay – Ümit Bekar / Erdeniz Kurucan – Çağdaş Dilber gibi tiyatronun genç ve gelecek vadeden isimleri yer alıyor. Oyunun süpervizör koltuğunda ise tecrübeli bir isim, İpek Bilgin bulunuyor.
‘Taşlar’ 23 Ocak Cuma günü basın galası 24 Ocak’ta ise Premiere’i yapılarak izleyicisi ile buluşacak.

Taşlar

- Sence ne yapacaklar bize?
- Bir daha birbirimizi hiç göremeyecekmişiz.

Taşlar, 13 ve 15 yaşlarındaki iki çocuğun oyun oynarken neden oldukları ciddi olayların sorumluluğunu alıp alamayacağını, çocuk haklarını, adalet sisteminin insanların özellikle de çocukların hayatındaki hassas duruşunu ve vicdan kavramını gerçek bir olay üzerinden anlatıyor.
Bugüne kadar tüm dünyada 82 farklı ülkede oynanan, 48 farklı dile çevrilen ve sadece Avustralya’da 1998’den beri sahnelenen oyun Ocak ayından itibaren Craft Tiyatro’da... Oyunun, yazarı, yönetmeni ve oyuncusu olan Tom Lycos’un bizzat gelip yönettiği oyun 11 yaşından 111 yaşına kadar herkesi çocukların dünyasına davet ediyor.