Amasya

Yerel Haber
09 Şubat 2018 - 16:56

Taşova'da Öğrenci Servis Araçları Denetlendi

AMASYA (AA) - Taşova ilçesinde, öğrenci servis araçları denetlendi.

Taşova Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri İsmet Bolat, gazetecilere yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği tarafından öğrencilerin can güvenliğini sağlamak, servis araçlarının karıştığı trafik kazalarını önlemek ve araçların belirlenen çalışma kurallarına uyup uymadıklarını gözlemlemek amacıyla öğrenci servis araçlarının denetlendiğini söyledi.

Yeni eğitim ve öğretim döneminin başlamasıyla birlikte öğrencilerin, güvenle okullarına gidip gelmeleri için her türlü tedbiri aldıklarını ifade eden Bolat, şöyle konuştu:

"Çocuklarımızın güvenle okullarına gidip gelmeleri için tüm tedbiri alıyoruz. Yapılan denetimlerde herhangi bir eksiklikle karşılaşmadık, araçlarda sürücülerin yönetmeliklerde belirtilen şartlarda taşıma yapılıp yapılmadığını kontrol ettik. Öğrencilerin güvenli ve emniyet içerisinde taşınmaları konusuna hassasiyet gösteriyoruz. Öğrenci servislerinde emniyet kemeri takılması, ilk yardım çantası ve yangın tüplerinin kontrolü ile düzen ve konforlarını denetliyoruz."

AmasyaYerel Seçim Sonuçları

Amasya Hava Durumu

9°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.