Manisa

Yerel Haber
11 Ekim 2017 - 17:24

Tatbikat Gerçeğini Aratmadı

IHA

Manisa’nın Soma ilçesinde gerçekleştirilen deprem ve yangın tatbikatı adeta nefesleri kesti. Hastanede gerçekleştirilen tatbikatı gerçek sanan vatandaşlar ise kısa süreli panik yaşadı.
Türk Kızılayı ve itfaiyenin destekleriyle gerçekleşen tatbikat gerçeğini aratmazken, hastaneye gelen vatandaşlar olayı gerçek sanınca korku dolu anlar yaşadı. Tatbikat, senaryo gereği Soma’ya 44 kilometre mesafedeki Bergama’da 6.9 şiddetli meydana gelen deprem sonucu yaralıların hastane gelmesiyle başladı. Hastaneye gelen yaralılar doktorlar tarafından hemen müşahedeye alınırken güvenlik tedbirleri de en üst seviyede tutuldu. Dışarıda oluşturulan Kızılay çadırında da Türk Kızılayı Soma Şubesi tarafından hasta yakınlarına kumanya dağıtımı gerçekleştirildi.
Hastane Başhekimi Ali Osman Çağlayan, "Tatbikat gereği Bergama’da 6.9 şiddetinde bir deprem oldu. Oradaki hastane yaralıları karşılayamayacağı için en yakın bölgedeki Soma Devlet Hastanesi’ne bol miktarda yaralı getirildi. Bu bir tatbikat önemli olan afetlere hazırlanabilmek. Arkadaşlarımız da bu tatbikatın gereğini yerine getirmek için çabaladılar. Bizde ne kadar hazır olduğumuzu bu tatbikatla görmüş olduk." dedi.

ManisaYerel Seçim Sonuçları

Manisa Hava Durumu

19°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.