Gündem
12.02.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 12.02.2013-2:30

Tatil hayalleri kuran sergi

İstanbul Modern, şu sıralar tatil hayalleri kuran bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Aslına bakarsanız tatilin her yönünü elen alan bir sergiye.

Sitene Ekle

Yasemin Bay

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği ’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen sergi, “VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi”nin ikinci sergisi. Küratörlüğünü Mimar Ertuğ Uçar’ın yaptığı serginin başlığı da manidar: “Lütfen Rahatsız Etmeyin”.


Dünyanın hemen her ülkesinde otellerin, pansiyonların kapısına astığımız ‘lütfen rahatsız etmeyin’ ibaresinden adını alan sergi aslında bu başlığıyla içeriğine dair ipuçları da sunuyor.

Sergide ‘Fransız Öpücüğü’
Beş sanatçının eserlerinin yer aldığı serginin yerleştirmesi oldukça başarılı. Her bir sanatçı için ayrı bir oda oluşturulmuş sergi mekanında. Adeta galeri içinde bir galeri söz konusu. Her sanatçı tatili kendi bakış açısıyla yorumluyor. Metehan Özcan’ın “Fransız Öpücüğü” adlı eseri, 1960’larda Türkiye’de açılan ilk yabancı tatil köyü olan ve yaklaşık 15 yıldır kapalı bulunan Foça’daki Club Med’in fotoğraflarından oluşuyor.

‘Tatillerin tatili’
Kerem Ozan Bayraktar “Ada” adlı üç animasyon sunuyor. Burak Arıkan eğlenceli bir çalışmaya imza atmış. Sanatçının “Mono-tatil” adlı üç parçalı yerleştirmesi izleyiciyi ‘tatillerin tatili’ne davet ediyor. Meriç Kara ise tatil ve zaman kavramını irdeliyor. Serginin en dikkat çekici işlerinden birine Nermin Er imza atıyor. Kağıtları keserek, oyarak yaptığı işlerle tanınan sanatçı “Yol” adlı çalışmasında muhteşem bir görüntü eşliğinde yolculuk sunuyor izleyiciye. ‘Lütfen Rahatsız Etmeyin” sergisi 7 Nisan’a kadar görülebilir.


Etiketler: haber, haberler, Vitra
Bilgi YarışmasıTenise benzer ve tüylü bir topla oynan oyun hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Hangi futbol takımımızın rengi sarı kırmızı değildir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX