Bu yaz Kıbrıs'a gidilir!

Mitolojide aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit'in doğduğu yer olarak geçen Altın Kumsal'la birlikte, her mevsim güneş alan sımsıcak bir coğrafyaya hoş geldiniz!

Bu yaz Kıbrıs'a gidilir!

Denizin güzelliği sizi büyüleyecek

Güzel Akdeniz'den Arap Yarımadası’na uzanan Kıbrıs, gerek Türkiye'den gerekse dünyanın birçok yerinden tatil sevenlerin vazgeçilmezleri arasında...Özellikle pırıl pırıl denizi, dünyada 5 yıldızlı sular arasında gösteriliyor.

Yunan mitolojisinde Afrodit, Roma mitolojisinde ise Venüs olarak geçen işveli, cilveli ve gönül alıcı mitoloji tanrıçasının doğduğu yer olarak geçen Altın Kumsal, görmeniz gereken yerler listesinde yer alıyor! Fakat Kıbrıs'ı çok eskiden beri çok seven başka ziyaretçiler de var...

Yüz milyon yıllık ziyaretçiler

Onlarla tanışmalısınız! Bilimadamlarına göre bu büyülü adanın sahillerini aşağı yukarı yüz milyon senedir Chelonia mydas ve Caretta caretta kaplumbağaları ziyaret ediyor. Özellikle Mayıs ve Ağustos ayları arasında sahillere gelen bu dev deniz kamplumbağaları dünyanın da ilgisini çekiyor...

Kıbrıs'ı eğlenceli bir e-dergiyle tanımaya ne dersiniz?

Antik mağaralar

Kıbrıs'ın özellikle kuzeyinde doğal mağaralar blunuyor. Bunların içinden en ünlüleri olarak Sarkıt ve dikitleri ile İncirli Mağarası, İnönü’deki Sütünlu Mağara gösterilse de, keşfedebileceğiniz 85'ten fazla mağara var!

11 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber