Olmayan otele 1.100 Sterlin ödediler

Birleşik Krallık'tan New York'a seyahat eden bir aile internet üzerinden tesis kiralama hizmet sunan bir sitede rezervasyon yaptıkları otelin aslında var olmadığını öğrenince şok geçirdi.

Olmayan otele 1.100 Sterlin ödediler

İngiliz bir aile internet üzerinden Manhattan'da ayarladıkları ve bunun için 1.100 Sterlin ödedikleri otelin var olmadığını iddia etti.

Birleşik Krallık, Derbyshire'de yaşayan Baker Ailesi sömestr tatili için internet üzerinden tesis kiralama hizmeti sunan ünlü bir siteden 1.100 Sterlin ödeyerek rezervasyon yaptı.

Baker Ailesi 6 saatlik uçuşun ardından tesisin bulunduğu adrese geldiklerinde binaya kilit vurulmuş olduğunu gördü. Bunun üzerine tesis için belirtilen telefon numarasını arayan Baker Ailesi'nin aramaları sürekli olarak telesekretere yönlendirildi.

8, 6 ve 1 yaşında üç çocuk sahibi aile tesisin aslında var olmadığını anlayınca yoğun festival döneminde New York'ta otel aramaya koyuldu.

Olmayan otele 1.100 Sterlin ödediler

Vince Baker, tesisin sayfasında daha önce konaklayan misafirlerin yazdığı şüpheli yorumlara rağmen tesis kiralama hizmeti sunan internet sitesinin herhangi bir sorunla karşılaşmayacaklarının garantisini verdiğini söylüyor.

Lobi ya da resepsiyonla karşılaşmayı beklediklerini fakat binanın tamamına kilit vurulduğunu belirten Vince Baker tesis için belirtilen telefon numarasını aradıkları her an telesekretere yönlendirildiklerini, kiraladıkları tesisin aslında var olmadığını ve bir süre sokaklarda ne yapacaklarını bilmeden öylece kalakaldıklarını sözlerine ekliyor.

Olayın ardından ailenin tesis için ödediği 1.100 Sterlin'i geri ödeyen internet sitesi aileye ayrıca 1.250 Sterlin zarar tazminatı ödedi.

İnternet sitesi yaptığı açıklamada tesisin gerçek bir konaklama yeri olduğunu fakat yaşanan bu son olayla beraber tesisle olan anlaşmalarını iptal ettiklerini, rezervasyon ile ilgili bir sorun olduğu zaman herhangi bir ek ücret olmaksızın yeni seçenekler sunduklarını ve yaşanan bu örnekte prosedürün olağan şekilde yütüremedikleri için özür dilediklerini belirtti.

Hazırlayan: Mehmet Can Kömürcü

19 Kasım 2019 Magazin Bülteni19 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber