Adına bakınca bile kesin içinde bir mucize barındırıyordur diyebileceğiniz bir yağ tatlı badem yağı. Peki tatlı badem yağının cilde ne gibi faydaları varmış hep birlikte öğrenelim :)
 
Tatlı badem yağı kozmetikte ve cilt bakımında kullanılan bir yağdır. Özellikle kuru ciltler için badem yağı çok etkilidir. Cildi yumuşak tutar.Tarih boyunca tatlı badem yağı pek çok medeniyette cilde iyi geldiği için kullanılmış bir yağ. 
 
Tatlı badem yağının cilde faydaları 
 
Tatlı badem yağı
 
- Cildi temizler.
-İnce çizgi ve kırışıklıkları giderir.
- Göz çevresi bakımında etkilidir.
- Göz altı morluklarına iyi gelir.
- Kirpikleri uzatır.
- Makyajı temizlemeye yardımcıdır.
- Dudak bakımına iyi gelir.
- Cildi güneşten korur.
 
Tatlı badem yağı nasıl kullanılır?
 
Tatlı badem yağı içeren ürünleri ben çok seviyorum. Kuru bir cildim olduğundan cildim genelde pul pul dökülür ve kolayca tahriş olur. Duş sonrasında, yatmadan önce veya hafta sonu güzellik bakımı yaparken tatlı badem yağı içeren ürünleri uygulamaya gayret ederim. Kirpiklerim için ise pamuklu çubuğun ucuna hafifçe damlatıp gözüme kaçırmadan uygulamaya çalışıyorum. dilerseniz makyaj pamuğuna sürüp cildinizi de temizleyebilirsiniz.
 
Hem ellerime hem de vücuduma çok iyi gelir. Ancak çok yoğun badem yağı içerenler yerine başka faydalı bitkilerle karıştırılmış ürünleri daha çok seviyorum. Zira yağlı bir his bırakan ürünlerden hoşlanmıyorum.
 
Tatlı badem içerikli kuru yağ yorumlarım için blogumu ziyaret edebilirsiniz.