Bitlis

Yerel Haber
16 Aralık 2016 - 09:07

Tatvan'da Kar Temizleme Çalışması

IHA

Bitlis’in Tatvan ilçesinde aralıksız devam eden kar temizleme çalışmalarına akşam saatlerinde yoğunluk verildi.
İlçe merkezindeki Yeni Çarşı’da kar temizleme çalışmalarının tamamlandığını söyleyen Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, ara caddelerde de yol genişletme çalışması yapıldığını belirtti. Sabah saatlerinde öğrencilerin sorun yaşamamaları için gece boyunca okul yollarında ve bahçelerinde kar temizleme çalışması yürütüleceğini kaydeden Başkan Aksoy, “Kar yağışı ile birlikte karla mücadele çalışması başlattık. Kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürdüğümüz için hiçbir mahallede ve hiçbir yolda sorun yaşanmadı. Bu gece de Cumhuriyet Caddesi üzerinde kısmi yerlerde yol genişletme çalışması yürütüldü ve Yeni Çarşı’da kar temizleme çalışmaları tamamlandı. Yarın öğrenciler sorun yaşamasın diye bu gece sabaha kadar ekiplerimiz çalışacak. Okul yolları ve bahçelerinde kar temizleme çalışması yapılacak. Vatandaşların rahat etmesi için karla mücadele çalışmalarımız aralıksız sürdürülecek” dedi.
Çalışmalardan memnun olduklarını belirten Yeni Çarşı esnafları ise, çarşı merkezinde gece yapılan kar temizleme çalışmasının iyi bir karar olduğunu ve böylelikle işlerinde hiç aksaklık yaşamayacaklarını söylediler.

BitlisYerel Seçim Sonuçları

Bitlis Hava Durumu

-2°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.