Tavuk eti nasıl saklanmalı?

Tavuk eti uygun koşullarda muhafaza edilmezse gıda zehirlenmesine ve beraberinde ciddi sağlık sorunlarını meydana getirebilir.

Tavuk eti nasıl saklanmalı?
Gardırobumuzu zevksiz hale getiren yanlışlarKim tarafından koyulduğu bilinmeyen ancak ısrarla uygulamaya devam ettiğimiz bazı yanlış moda tüyoları gardırobumuzu zevksiz ve sıkıcı hale getirmekten başka bir işe yaramıyor.
Siyah nokta cımbızı siyah noktalara çözüm olabilirBoxamall'da satılan siyah nokta cımbızı, birçok kadının ortak sorunu haline gelen siyah noktaların çözümü olabilir. Cımbızım siyah noktaları nasıl kolayca temizlediğini görünce hayret edeceksiniz.
Anne baba obezse çocukta obezite riski büyükDünya Sağlık Örgütü verilerine göre, 2-18 yaş arasındaki çocukların yüzde 32'si ya fazla kilolu ya da obezite sınırında bulunuyor.
Güllaç tarifi (Güllaç nasıl yapılır?)Ramazan’ın olmazsa olmazı Güllaç tatlısı nasıl yapılır? Herkesin bayılarak yediği güllaç tarifi için ayrıntılı bir haber hazırladık. İşte Güllaç tarifi…
İftar ve sahur porsiyonlarınızı dengeleyinRamazanda tüm aç kalacağım korkusuyla sahur vaktinde aşırı yemek yememek gerektiğini Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı ve Psikolog Gözde Patlak, önemli açıklamalarda bulundu...
İlişkinizi anında düzeltmeye yardımcı olacak 10 öneriUzman Klinik Psikolog Mehmet Başkak, herkesin günlük hayatta kolayca uygulayabileceği ve sağlam temellere dayalı bir ilişkiye sahip olabileceğiniz örnek davranışları sizler için yazdı.
Çocuklar için Zootopia temalı çanta yapımıÇocukların severek izledikleri Zootopia çizgi filmindeki karakterlerden çanta yapımına ne dersiniz? Üstelik yapımı oldukça basit ve eğlenceli! İşte çocuklara özel Zootopia temalı çanta yapımı…
bomontiada Yaz Programıbomontiada yaz boyunca Avluda Caz konserleri, TV+ ile Açık Havada Başka Sinema film gösterimleri, Babylon@avlu konserleri ve Fête De La Musique etkinliklerine ev sahipliği yapacak.
1/4
Tavuk eti, protein içeren besinler arasında hem fiyatının uygun olması hem de damak tadını şenlendirmesi sayesinde ilk sırada tercih edilen besinler arasında yer alıyor. Bolca tüketilmesine rağmen tavuk etinin saklama koşulları maalesef hala tam olarak bilinemiyor.
 
Özellikle yaz aylarında dikkatli muhafaza edilmediği durumlarda besin zehirlenmelerine hatta bu durumdan kaynaklanan ölümler bile meydana gelebiliyor.
 
Tavuk eti nasıl muhafaza edilmeli ve nasıl saklanmalı diye merak etmeye başladıysanız hemen açıklayalım…