12.07.2018 13:39 | Son Güncelleme:

Tayland'da mağaradan kurtarılan çocukların hikayesi film oluyor

ABD'li şirket, mucizevi bir operasyonla çıkarılan futbolcu çocuklar ve antrenörlerinin başından geçenleri beyaz perdeye aktaracak.

Tayland'ın kuzeyindeki Çiang Rai eyaletinde, takım  olarak ziyaret ettikleri mağara kompleksinin girişinin sel sularıyla kapanmasının  ardından içerde mahsur kalan 12 futbolcu çocuk ve antrenörlerinin kurtarılış  hikayesi beyaz perdeye taşınacak. 

BBC'de yer alan habere göre, 12 gün mağarada mahsur kaldıktan sonra  kurtarılan 12 çocuk ve antrenörlerinin hikayesinin film yapılacağı bildirildi.

Tayland'da yaşayan ABD merkezli Pure Flix Entertainment adlı film  şirketinin ortaklarından Michael Scott olayın çok dokunaklı olduğunu belirterek,  film için senaryo üzerinde çalışacaklarını söyledi.

Yapım şirketinin kurtarma çalışmalarını yakından takip ettiği, süreçte  yer alan herkesi dinlediği ve bu bilgileri film için kullanacağı ifade edildi.

Ayrıca mağaranın müze haline getirileceği ve ziyaretçilere açılacağı  bilgisi de verildi.

Çocukları kurtarma operasyonu sırasında, yardım götüren eski Taylandlı  profesyonel dalgıç Saman Gunan'ın oksijen tüpü bitmiş, mağara içinde hayatını  kaybetmişti.

Öte yandan içeride mahsur kalan çocukların sağlık kontrollerini yapan  ve mağaradan çıkan son kişi olan Avustralyalı doktor Richard Harris, babası vefat  ettiği sırada ülkesinde olamamıştı.

Yaşları 11 ila 16 olan 12 çocuk ile 25 yaşındaki antrenörleri, 23  Haziran'da Tham Luang Nang Non Mağarası'na yaptıkları gezide mağara girişinin  sularla kapanmasının ardından içeride mahsur kalmıştı.

Kayıp grup, mağarada 9 gün süren arama çalışmalarının ardından  bulunmuş ancak mağaranın bu bölümünün yağmur sularıyla dolması nedeniyle  bulunduktan hemen sonra dışarı çıkarılamamıştı. 5 gün süren bekleyişin ardından  kurtarma operasyonu başlamış, ilk gün 4, ikinci gün 4 ve üçüncü gün ise 4 çocuk  ve antrenör mağaradan çıkarılmıştı. 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0