Cumartesi

07.07.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 07.07.2018-1:30

Taze açılıyor

Sitene Ekle

FİSUN YALÇINKAYA / GÜNCEL SANAT

Ödüllü genç sanatçıların sergisi

Genç sanatçılara destek olmak amacıyla Akbank Sanat ve Resim ve Heykel Müzeleri Derneği işbirliğiyle düzenlenen “Akbank 36. Günümüz Sanatçıları Ödülü Yarışması” sonuçlandı. Seçilen eserlerin bir seçkisinden oluşan sergi, 28 Temmuz’a dek Akbank Sanat’ta gezilebilecek. Bu yıl yaklaşık 750 sanatçının başvurduğu yarışmada jürinin değerlendirmesi sonucu 18 sanatçı; fotoğraf, resim, video ve enstalasyon gibi farklı alanlardan eserleriyle sergide yer aldı. 

MUTLAKA GÖRÜN
Etkinliklerle kapanıyor

SALT Galata’da “Tanımsız Hizmetler Bürosu” sergisi 15 Temmuz’a kadar görülebilecek. Sergi paralelinde, kapanış etkinlikleri ziyaretçileri bekliyor. Bu kapsamda 13 Temmuz’da David Bernstein’a, çay uzmanı Ece Erel’in eşlik edeceği bir çay seremonisi düzenlenecek. 

14 Temmuz’da ise Gülşah Mursaloğlu, “Tanımsız Hizmetler Bürosu” sergisinden sanat ile sanat dışı olanın ilişkilerini irdeleyen işleri yorumlamaya açacak. 

BİTMEDEN YETİŞİN
Daha da yükseğe

Koray Ariş’in Öktem Aykut’taki “Sempre Più In Alto / Daima Daha Yükseğe” adlı sergisini görmek için bugün, son gün. Sergi, heykeltıraş Ariş’in son 15 yılda ürettiği eserlerden oluşuyor. İsmini ise Ariş’in yakın dostu sanatçı Behçet Safa’nın (SAFA) İtalya’da atölye olarak kullandığı tarihi şarap mahzeninin duvarındaki bir yazıdan alıyor.


Etiketler: İtalya, Temmuz
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.