Cumartesi

12.05.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 12.05.2018-1:30

Taze açılıyor

Tarihin merkezine doğru

Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED), Ömer M. Koç Koleksiyonu’nda yer alan, II. Abdülhamid’in 1886 yılında Söğüt civarı için verdiği keşif gezisi talimatı sonucu hazırlanmış ve Almanya şansölyesi Otto von Bismarck’a gönderilmiş üç cilt fotoğraf albümünü gün yüzüne çıkardı. “Tarihin Merkezine Seyahat: Fotoğraf ve Osmanlı Köklerinin Yeniden Keşfi (1886)” adlı sergi kapılarını ziyaretçilere açtı. 30 Eylül’e dek sürecek serginin küratörlüğünü Bahattin Öztuncay, Ahmet Ersoy, Deniz Türker üstleniyor.

Sitene Ekle

Fisun Yalçınkaya / Güncel Sanat / fisun.yalcinkaya@milliyet.com.tr

MUTLAKA GÖRÜN

Bir ilginç pastane 

Galerİ Selvin, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü mezunu genç sanatçı Deniz Defne Acerol’un ikinci kişisel sergisine ev sahipliği ediyor. “Ekolojik Pastane” isimli sergi sanatçının masalsı bir tarzla yansıttığı resimlerine yer veriyor. 9 Mayıs’ta açılan sergi 3 Haziran’a dek devam edecek. 

BİTMEDEN YETİŞİN

“Yokyerler”de

Denİz Aktaş’ın ilk kişisel sergisi “Yokyerler” artSümer’de bugün sona eriyor. Sergide yer alan Aktaş’ın çizimleri yıkımlar ve yıkıntıları gösteriyor. Yaşamını ve çalışmalarını İstanbul ve Diyarbakır’da sürdüren, aynı zamanda Diyarbakır’ın bağımsız güncel sanat mekânı Loading’in kurucularından olan Deniz Aktaş farklı imgeleri de resimlerine davet ediyor.


Başrollerinde; Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan ve Çağla Kubat'ın oynadıkları polisiye dizi hangisidir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.