11.01.2018 12:09 | Son Güncelleme:
AA

TBMM'de iki araştırma komisyonunun başkanı belli oldu

TBMM'de uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadele amacıyla  kurulan Meclis Araştırma Komisyonu Başkanlığına AK Parti Mersin Milletvekili  Yılmaz Tezcan, bağcılık ve üzüm üreticilerinin sorunlarının araştırılması  amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu Başkanlığına da AK Parti Manisa  Milletvekili İsmail Bilen getirildi.

TBMM'de iki araştırma komisyonunun başkanı belli oldu. TBMM Genel Kurulu, siyasi partiler arasında sağlanan mutabakat sonucu,  uyuşturucu madde bağımlılığı ve yeni bağımlılık türlerinin araştırılarak  bağımlılığın nedenlerinin ve alınacak tedbirlerin tespit edilmesi amacıyla  araştırma komisyonu kurulmasını 2 Kasım 2017'de kabul etmişti.

Kurulan Meclis Araştırma Komisyonunda Başkanlık Divanı belirlendi.  Buna göre, Komisyon Başkanı AK Parti Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan,  Başkanvekili AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli oldu. AK Parti Antalya  Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç sözcü, AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen  Ceritoğlu Kurt da katip üye olarak divanda yer aldı.

Bağcılık sektörü ve üzüm üreticilerinin sorunlarının araştırılarak  alınacak tedbirlerin tespit edilmesi maksadıyla 7 Kasım 2017'de kurulan Meclis  Araştırma Komisyonu Başkanlık Divanı da belirlendi. Buna göre komisyon  başkanlığına AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen seçildi. AK Parti İzmir  Milletvekili Necip Kalkan Başkanvekili, AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim  Halil Fırat sözcü, AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu da katip üye  oldu. Komisyonlar, 3 ay boyunca çalışmalarını sürdürecek, gerekirse  çalışmalarını bir ay uzatabilecek.

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy5