Gündem
30.09.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 30.09.2017-2:30

Tecavüz dehşetinde rapor kabul edilmedi

Taksim’de 8 ay önce eğlence dönüşü sabahın erken saatlerinde evlerine gitmek için Balo Sokak’tan, Tarlabaşı Bulvarı’na doğru yürüyen F.H.E isimli kadına cinsel saldırıda bulunulması ve yanındaki kadın arkadaşı E.Y.’nin ise tekmelenip yaralanması davasına devam edildi.

Sitene Ekle

ÖZDEN ATİK DHA

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Dursun A. getirildi. Şikayetçi F.H.E ise avukatıyla birlikte duruşmada hazır bulundu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı vekili ise duruşmaya katılma talebinde bulundu.

Mağdur F.H.E’nin avukatı, “Müvekkilin ruh sağlığının bozulduğu kanaatindeyiz. Bu nedenle Adli Tıp Kurumu’na sevk edilerek raporun aldırılmasını talep ederiz. Bir de diğer şüpheli Rıdvan hakkında da gerekli araştırmanın yapılmasını talep ederiz” dedi. Dursun A.’nın avukatı da söz alarak “Şikayetçinin beyanları çelişkilidir. Müvekkilimin tutuksuz yargılanmasını talep ediyorum” dedi.

Tutukluluğa devam

Mahkeme ara kararında, şikayetçinin olay nedeniyle ruh sağlığında bozulma meydana gelip gelmediği hususunun dosyaya herhangi bir yarar sağlamayacağını belirterek bu konudaki talebin reddine karar verdi. Diğer şüpheli Rıdvan ile ilgili gerekli araştırmanın yapılması için savcılığa yazı yazılmasını kararlaştıran heyet, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın davaya katılma talebinin kabulüne hükmetti.

Sanık Dursun A.’nın tutukluluk halinin devamına karar veren heyet, duruşmayı erteledi.


Etiketler: İstanbul, Tarlabaşı
Bilgi YarışmasıOsmanlı Devleti'nde padişahın erkek çocuklarına ne denilir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX