Teknoloji
11.02.2011 - 00:02 | Son Güncelleme: 11.02.2011-10:13

Tecavüzü tetikleyen oyun!

Bir oyun tecavüz oranının artmasına neden olur mu? İddaya göre "evet"!

Sitene Ekle

Psikolog ve yazar Carol Lieberman Fox News'e oyunlardaki şiddetin etkilerinin ne kadar geniş olduğunu anlattı. Psikolog bayana göre; oyunlardaki şiddet ve küfür tecavüz sayılarını artıyor; "Video oyunlarındaki seks sahnelerinin çokluğu tecavüzlerin artmasına neden olarak gösterilebilir."

Özellikle Bullterstorm isimli oyuna dikkat çeken Fox News, oyunun içerisindeki düşmanları kaba etinden vurmayı, argonun aşırı kullanımını, vücut parçalarının kopmasını ve seksi çağrıştıran kelimlerin oyunda kullanılışını beğenmiyor. Örneğin oyunda "üstsüz", bir oyuncuyu ikiye ayırmak anlamına geliyor.

Uluslararası Gençlik Hakları Birliği'nden Hal Levy bu görüşlere katılmıyor; "Bulletstorm yalnızca insanları pataklamaktan oluşsaydı oynaması eğlenceli olmazdı, bu göz ardı ediliyor. Bulletstorm yeni hareketler ve düşmanlardan kurtulmak için yaratıcı düşünceler gerektiriyor. Ruh sağlığı normal olmayan bir sürü yetişkin bu oyunu oynayacak ve hiçbir sorunları olmayacaktır."


Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Yorum Yazın
Gönder
Hangisi yurdumuzu işgal eden devletlerden biri değildir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX