Tekirdağ

Yerel Haber
17 Temmuz 2017 - 19:44

Tekirdağ'dan Kısa Kısa

TEKİRDAĞ (AA) - Süleymanpaşa Belediyesi, çocuklara yönelik yangın söndürme eğitimi verildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sosyal Etkinlik Merkezi etkinlikleri kapsamında Aydoğdu Mahallesindeki çocuklar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesini ziyaret etti.

İtfaiyenin birimlerinin gezen çocuklar, itfaiye ekiplerinin yangın çağrısının alınmasından itibaren yapılan çalışmalarla ilgili detaylı bilgi aldı.

İtfaiye araçlarına bindirilen çocuklara, itfaiye ekiplerince yangın söndürme eğitimi de verildi.

- Albayrak Süleymanpaşalılarla bir araya geldi

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Süleymanpaşa ilçesinin Barbaros ve Kumbağ mahallelerinde vatandaşlarla buluşan Albayrak, mahallelilere yatırım ve projeler hakkında bilgi verdi.

Albayrak, tüm projeleri en kısa zamanda hayata geçireceklerini kaydetti.

- Çocuklara mental aritmetik eğitimi

Süleymanpaşa Belediyesi, yaz tatilini daha verimli değerlendirmek isteyen öğrenciler için organize ettiği yaz kurslarına devam ediyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, yaz kursları kapsamında düzenlenen mental aritmetik eğitimine 110 öğrencinin katıldığı bildirildi.

Kursta, öğrencilere kağıt, kalem ya da hesap makinesi kullanmadan matematiksel işlemleri zihinden yapma tekniklerinin öğretildiği belirtilen açıklamada, eğitmen Melda Alkır'ın şu değerlendirmelerine yer verildi:

"Mental aritmetik, zannedilenin aksine matematik eğitimi değil, beynimizin sağ ve sol loblarının uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlayan bir zihinsel gelişim programıdır. Bu eğitim sistemiyle insanlar kağıt, kalem ve hesap makinesi kullanmadan 2 haneli, 3 haneli hatta 4 haneli sayılarla saniyeler içinde zihinden işlem yapabilmektedir. Bu programının en büyük artılarından biride üst düzeyde zihinsel işlem yaparken aynı zamanda konsantrasyonu maksimum seviyeye çıkarmasıdır. Bu sayede öğrenciler derslerinde de üstün başarı göstermektedirler."

Eğitimlerinin ağustos ayı sonuna kadar süreceği, kursu tamamlayan öğrencilere katılım belgesi verileceği kaydedildi.

TekirdağYerel Seçim Sonuçları

Tekirdağ Hava Durumu

16°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.