Tekirdağ

Yerel Haber
04 Ekim 2017 - 18:16

Tekirdağ'dan Kısa Kısa

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "4 Ekim Hayvanları Koruma Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Albayrak, mesajında, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nün 1931 yılından bu yana kutlandığını hatırlattı.

İnsanların, hayvanların ve bitkilerin doğanın bir parçası olduğunu aktaran Albayrak, şunları kaydetti:

"Bitkiler, hayvanlar ve insanlar doğanın bir parçasıdır. İnsanlık olarak doğadaki çeşitliliğe muhtacız. Doğal kaynaklarla ilgili ihtiyaçlarımızın sürekli olarak artması, yerleşim alanlarının sürekli olarak büyümesi, yasa dışı avcılık ve sanayi tesislerinin sebep olduğu kirlilik doğanın dengesini bozmaktadır. Doğanın bir parçası olduğumuzun bilinciyle sadece gözümüzün gördüğü hayvanları değil, yeryüzünde var olan tüm canlıların yaşam hakkına saygı göstermemiz ve onları korumamız gerekiyor. Hayvanları korumak ve sevmek dünyamızı zenginleştirir. Hayvan sevgisi içimizdeki yardımlaşma ve merhamet duygularını güçlendirir.Bu düşüncelerle doğayı paylaştığımız sevimli dostlarımızın yaşamlarını tehlikeye atan her türlü tehdidin ortadan kalkmasını diliyorum."


- Başkan Eşkinat, aşure etkinliğine katıldı

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Şah Hatayi Cemevi'nde düzenlenen aşure etkinliği katıldı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, aşure gününün Süleymanpaşa Şah Hatayi Cemevi tarafından organize edildiği ifade edildi.

Açıklamada, etkinliğe Başkan Eşkinat'ın yanı sıra Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Erdal Eren, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Müftüsü İsmail İpek ve çok sayıda vatandaşın katıldığı kaydedildi.

TekirdağYerel Seçim Sonuçları

Tekirdağ Hava Durumu

16°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.