Geri Dön

Apple, akıllı ev sistemi HomePod'un piyasaya çıkış tarihini erteledi

Apple, akıllı ev sistemi HomePod’un piyasaya çıkış tarihini erteledi. Normalde Aralık ayı itibariyle Avustralya, İngiltere ve Amerika'da satışına başlanacağı söylenen HomePod, 2018'in ilk çeyreğinde belirsiz bir tarihte satışa çıkacak.

Apple, akıllı ev sistemi HomePod'un piyasaya çıkış tarihini erteledi

Onur Binay/milliyet.com.tr

Apple , WWDC 2017'deki ilk Siri destekli akıllı hoparlörü HomePod'u tanıttı ve Haziran ayında 349 dolara piyasaya sundu. O tarihlerde şirket, cihazın Avustralya, İngiltere ve ABD'de Aralık ayında satışına başlayacağını belirtti. Şimdiyse Apple, 2018 yılının başında, HomePod için "biraz daha zaman" gerektiğini söyleyen bir bildiri yayınladı. Gecikme için herhangi bir neden söylenmedi.

Bir açıklamada şunlar söylendi: "Müşterilerimize HomePod'un hazır olması için biraz daha zamana ihtiyacımız olduğunu söyleyebiliri. 2018'in başında ABD, İngiltere ve Avustralya'da sevkiyatına başlayacağız"

Apple, akıllı ev sistemi HomePodun piyasaya çıkış tarihini erteledi

Aynı durum geçen yıl Airpods için de yaşanmıştı. Ekim yerine Aralık ayında satışa çıkacağı söylenmişti. HomePod ile Apple, kullanılabilirlik için kesin zaman çizelgesi sağlamadı ve sadece önümüzdeki yılın başında piyasaya sürüleceğini doğruladı.

HomePod tombik yapıda akıllı bir hoparlör

HomePod, 7 inç yükekliğinde, 16-17 cm. 360 derece ses veriyor. Otomatik bas, eko ayarı, mevcut müziğe göre bass gibi özelliklerinin yanında A8 işlemciden güç alıyor.

Konumlandırıldığı yeri tanıyor ve hoparlör duvra yakınsa oradaki sesi kesip yankı yapmasını engelliyor. Merkez sesi tespit edebiliyor. HomePod kısaca konulduğu noktaya göre odanın genişliğini hesaplayıp ses dağıtımını ona göre ayarlıyor.

HomePod’da tam 6 mikrofon var. Bu 6 mikrofon sayesinde nereden konuşursanız konuşun sizi duyuyor. Siri desteği de var.

HomePod, elbette Siri ile anlamlı bir bütünlük içinde ve Apple Music arşivinizi zeki bir şekilde kullanabiliyor. Apple buna ‘musicologist’ diyor. Komut verirken yakınında olmanıza gerek yok. Hava durumu, skor sonuçları gibi bilgileri Siri'yle öğrenebiliyorsunuz. Farklı sorular da sorabiliyorsunuz.

24 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteniİşte gündemde öne çıkan magazin gelişmeleri

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber