Apple, milyon dolarlık yeni bir patent davası ile karşı karşıya

Wisconsin Üniversitesi, Apple'a A7, A8 ve A8X çipsetlerinde kullanılan bilgisayar işleme teknolojisile ilgili bir patenti ihlal ettiği gerekçesiyle tam olarak 506 milyon dolarlık bir patent davası açtı.

Apple, milyon dolarlık yeni bir patent davası ile karşı karşıya

Apple, yine bir patent davasıyla karşı karşıya. Apple bu yılın başında Qualcomm’a dava açmış ve işlemci üreticisinden 1 milyar dolarlık tazminat talebinde bulunmuştu. Şimdiyse Wisconsin Üniversitesi, Cupertino merkezli şirkete A7, A8 ve A8X çipsetlerinde kullanılan bilgisayar işleme teknolojisiyle ilgili bir patenti ihlal ettiği gerekçesiyle tam olarak 506 milyon dolarlık bir patent davası açtı.

Reuters'e göre Wisconsin Üniversitesi, 2015'de açılan 234 milyon dolarlık tazminatı, oluşan ek zararlar yüzünden 272 milyon arttırarak, 506 milyon dolara çıkarttı.

Apple, 2015'te ihlali reddetti ve patentin geçersiz olduğunu savundu. Apple ayrıca ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi'ni patentin geçerliliğini gözden geçirmeye çağırdı ancak ajans bu teklifi reddetti.

Apple konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı.

HTC Vive Cosmos denedik!HTC'nin yeni sanal gerçeklik gözlüğü Vive Cosmos'u denedik. Bir önceki nesle göre çok daha başarılı olan yeni sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive Cosmos, artık daha kompakt ve neredeyse iki kat daha fazla çözünürlük sunuyor. Bu sayede oyunların içindeyken dış dünyadan kendinizi tamamen soyutlayabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber