Bu anahtarlıklar elektronik bellekli

Veri taşımakta kullanılan ve fiyatları 30 ile 200 YTL arasında değişen flaş bellekler, aynı zamanda anahtarlık olarak kullanılıyor.

Bir kırtasiye firmasının Konya Şubesi Satış Sorumlusu İbrahim Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bilgisayarın artık adeta yaşamın bir parçası olduğunu, kullanımı yaygınlaşan bilgisayarın günlük yaşama farklı şekillerde girdiğini belirtti.

Bilgisayar kullanıcılarının en fazla ihtiyaç duydukları şeylerden birinin de sanal ortamdaki verilerin bir başka bilgisayara ya da ortama aktırılması olduğunu ifade eden Öztürk, şunları kaydetti:

"Artık herkes veri aktarımını yani veri taşımayı sağlayan elektronik bellek kartları kullanıyor. Kapasiteleri farklılık gösteren bu bellek kartlarının kullanımı giderek artıyor. Bu kartlar ayrıca herkesin kolayca üzerinde taşıyacağı aksesuarlar haline geldi. Flaş bellek olarak adlandırılan bu aletlerin tamamında, şık bir anahtarlık olarak kullanılmasını sağlayan düzenekler ilave edildi. Ayrıca, bunların boyutları da her geçen gün küçülüyor."

Öztürk, 256 megabayttan 2 cigabayta kadar olan flaş bellekleri şık birer anahtarlık olarak da kullanmak isteyen kişilerin 30 ile 200 YTL’yi gözden çıkarması gerektiğini söyledi.

15 Eylül 2019 Magazin Bülteni15 Eylül 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber