Coinbase'deki hata, sınırsız ve ücretsiz Ethereum kazanmanın kapısını araladı

Kripto para ticaret platformu Coinbase'de, kullanıcıların ücret ödemeden sınırsız Ethereum kazanabileceği bir açık keşfedildi. Açık, Coinbase’in akıllı sözleşme kurulumundaki bir hatadan kaynaklanıyordu.

Coinbase'deki hata, sınırsız ve ücretsiz Ethereum kazanmanın kapısını araladı

Onur Binay/milliyet.com.tr

Cryptocurrency borsaları haklı eleştirilere de maruz kalabiliyor. Suçlular için yüksek değerli hedefler olabilir, IRS'den gizlenmesi kolay ve teknik konulardan kolayca etkilenebilirler. Buna örnek Coinbase'de ortaya çıkan hata gösterilebilir.

Coinbase'in kripto-para birimi sisteminde büyük bir hata bulundu ve düzeltildi. Araştırmacılar, kullanıcıların basit ve kolay adımlarla hesabına sınırsız Ether ekleyebileceklerini keşfetti.

Hollandalı finansal teknoloji şirketi VI Company tarafından geçtiğimiz yıl aralık ayında keşfedilen açık, Coinbase'in Ethereum akıllı sözleşme kurulumundaki bir kusurdan kaynaklanıyordu. Akıllı sözleşmeyi kullanan bir dijital cüzdan seti, Ether kripto para birimini transfer etmediği zaman meydana geldiğini düşünerek kandırılabilir. İşlemler iptal edilmediğinden bu, herhangi bir Coinbase müşterisinin hesaplarına istediği kadar Ether eklemesine izin verebilirdi.

Bu şekilde para kazanmış kişiler olabilir. Ocak ayında sorunu çözüldü ve VI Company 10 bin dolarla ödüllendirdi.

16 Eylül 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber