CS:GO'nun ücretsiz olmasından oyuncular hiç memnun değil

CS:GO'nun Steam sayfası, oyun ücretsiz hale geldiği andan itibaren 13 binden fazla olumsuz eleştiri aldı. Bunun nedeni ise hileciler için oyunun daha büyük fırsat haline gelmesi.

CS:GO'nun ücretsiz olmasından oyuncular hiç memnun değil

Onur Binay/milliyet.com.tr

Valve tarafından geliştirilen FPS oyunu Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) artık ücretsiz olarak oynanabiliyor. CS:GO, aldığı güncelleme ile resmen Battle Royale moduna kavuştu. CS:GO Danger Zone olarak adlandırılan Battle Royale modu, ücretsiz bir şekilde tüm Oyuncular tarafından oynanabiliyor. Bu mod 18 oyuncuyla başlıyor ve son hayatta kalan kişi kazanıyor. Harita üzerinde silah, eşya vb. şeyleri de toplayabiliyorsunuz.

Ancak CS:GO'nun Steam sayfası, oyun ücretsiz hale geldiği andan itibaren 13 binden fazla olumsuz eleştiri aldı. Bunun nedeni ise hileciler için oyunun daha büyük fırsat haline gelmesi.

CS:GO'da hile yapmak önemli bir sorun. Oyuncular, oyunun bedava olmasının ardından hile sayısının artmasından endişeleniyor. Halihazırda, bir oyuncu hile yaparken yakalandığında hesapları askıya alınabilir veya yasaklanabilir. Ancak ücretsiz modelde, hile yapanlar yeni bir hesap açıp tekrar hile yapmaya devam edebilir.

Asal statü elde etmek için, artık oyun için ödeme yapmanın yanı sıra bir telefon numarası sağlamanız gerekecek. Bu da hile yapanlar için birden fazla ana durum hesabı oluşturulmasını zorlaştırıyor.

19 Ekim 2019 Magazin Bülteni19 Ekim 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber