Geri Dön

Dijital Rezervuar Köpekleri

Quentin Tarantino’nun ruhu, otomobil yarışlarının coşkusu ve lüks yaşamın gizemli dünyası. İşte yakında piyasaya çıkmaya hazırlanan üç yeni oyun

Şükrü Andaç

Oyun dünyası gelişen teknoloji sayesinde pek çok farklı kaynaktan besleniyor. Baştan yaratılan senaryoların yanı sıra geçmişteki filmleri konu alan oyunlar da son dönemde oldukça popüler. Bu trendin son örneği Quentin Tarantino’nun stili ve zekasıyla süslü, sinema tarihinin en etkileyici eserlerinden biri olan Rezervuar Köpekleri (Reservoir Dogs).

70’lerin şarkıları
Tarantino filmleri suç dünyasından kişilerin karmaşık, kanlı ve acımasız öyküsünü anlatır. Bu oyun sayesinde Tarantino hayranları artık filmlerdeki kahramanların yerini alabilecek. Oyunu geliştiren Volatile Games, filmi kaynak alıp oyuna aksiyon katacak farklı seçenekler kullanmış.

Filmin efsanevi karakterleri oyunda yer alıyor. Tabii ki filmin müzikleri de oyucuya eşlik ediyor. Tamamen aynı film müzikleri, 'Little Green Bag’, 'Stuck in the Middle with You’ ve daha fazlasını barındıran yetmişlerin şarkılarının yanı sıra, Michael Madsen’in Mr. Blonde’u seslendirmesi de oldukça etkileyici.

Kaçma, kovalama serbest
Rezervuar Köpekleri’nin konusu ve dikkat çekici diğer özellikleri ise şöyle sıralanabilir: İlk görev, berbat edilen bir soygunun ardından, soyguncuların polisten kaçırılarak güvenliğe taşınması. Mr. Blue’nun nasıl kaçtığını, Mr. Pink’in elmasları nereye sakladığını, Mr. Blonde’un Memur Marvin Nash tarafından nasıl gözaltına alındığını öğrenin ve sevimli Adam Eddie’nin başındaki karmaşayı düzene sokun. Oyunda, rehin alma, güç kullanımı, yüksek hızlı sürüş aksiyonu, kaçma ve kovalama serbest.

Lüks içinde bir hayat!
Kendinize bilgisayar başında yeni bir hayat kurmak istiyorsanız ve lüks tutkunuysanız 'The Sims Glamur Life’ ideal bir seçenek. Oyun dünyasının en ünlü karakterleri arasında bulunan Sim’ler bu kez lüks mobilyalar ve modaya uygun kıyafetlerle karşınızda.
Oldukça lüks ve modern ev eşyalarının yanı sıra oyunda ilgi çekebilecek bölümler şöyle sıralanabilir: Lüks gece giysileri, kırmızı halıya yakışır ciddi kıyafetler, popüler sanat tabloları... Sim’lerin yüksek standartta bir hayatı için 60’tan fazla nesne kullanılıyor.

Otomobilinizi yaratın
Need for Speed’in son versiyonu, kanyonlar üzerinde kurulmuş şehirde sizi dünyanın en tehlikeli ve adrenalin dolu sokak yarışlarının içine atıyor. Rakiplerinize ait mahallelerin bulunduğu her bir bloğu ele geçirmek için ekibinizle birlikte şehir için savaşmalısınız. Polisler ortamın ısısını artırdığında savaş, her bir tehlikeli virajda saygınlığın ve ele geçirilmiş bölgelerin kaybedildiği Carbon Kanyonu’na kayar. Oyundaki, yeni Autosculpt özelliğiyle araçların görüntüsünü hayal edebileceğiniz her şekilde tasarlayabilirsiniz.

BenQ’dan cep’te yeni strateji

Cep pazarında sahip olduğu BenQ-Siemens’in tüm merkezi operasyonunu Tayvan’a taşıma kararı alan BenQ’nun önümüzdeki dönem hedeflerinde bir değişiklik beklenmiyor

Geçen yıl Siemens Mobile markasını satın alan BenQ, geçen haftalarda aldığı bir kararla bundan böyle tüm operasyonel işlerini Tayvan merkezli devam ettirecek.
Alınan bu kararın ardından BenQ - Siemens markalı ürünler de Tayvan üzerinden Türkiye’ye gelecek.
BenQ Siemens Türkiye Genel Müdürü Ali Yılmaz, bu yeni dönemde hedeflerinde bir değişiklik yapmadıklarını söyledi.
Yılmaz, “Şu an için yılsonu hedeflerimizde bir değişiklik yok. Yeni dönemde Tayvan’dan gelecek ürünlerimizin hem teknolojik altyapıları hem de tasarımları ile pazarda fark yaratacaklarına inanıyoruz. Hareketli bir yapıya sahip olan Türkiye pazarına yeni ürünler sunmaya devam edeceğiz” dedi. Türkiye’de ayda ortalama 600 bin ürünün satıldığını belirten Yılmaz, sadece geçen hafta 75 bin ürün sattıklarını açıkladı.

'Türkiye önemli pazar’
Yeni dönemle birlikte Tayvan’dan gelecek ürünlerin Türkiye pazarına sunulacağını belirten Yılmaz, “BenQ - Siemens olarak bazı değişiklikler yaşıyoruz. Her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzde de birçok satın alma ve birleşme sancılı geçebilir. Bu doğal bir süreç. Biz de hazırlıklıyız. Yeni yapılanma ile ürünlerin lansman tarihinde bazı değişiklikler olabilir ama onun dışında Türkiye’yi etkileyecek bir sorun görmüyoruz. Türkiye, Uzakdoğu ülkeleri için önemli bir pazar ve yeni yapılanma ile Türkiye çok daha önemli bir yere sahip olacak” dedi.

Tek merkezden yönetim
Şu anda Hollanda’ya bağlı faaliyet gösterdiklerini ve Avrupa’daki kilit 12 pazardan biri olduklarını ileten Yılmaz, şunları söyledi:
“BenQ - Siemens olarak dünyada ve Türkiye’de cep telefonu pazarına yönelik Ar - Ge, pazarlama ve satış faaliyetlerimiz devam edecek, şirketin kapanması kesinlikle söz konusu değil. Şirket bundan sonra tek merkezden yönetilecek ki bu durum şirket olarak hedeflerimize daha kısa zamanda ulaşmamızda bize yardımcı olacak diye düşünüyorum.”

Google’dan Güney Kore’de Ar-Ge

ABD’de 131 milyar dolarlık piyasa değeriyle yeni ekonominin önde gelen şirketi olan arama motoru Google, Ar - Ge alanında Güney Kore’ye yatırım yapma kararı aldı.
Buna göre Google, Güney Kore’de yeni bir Ar  - Ge merkezi açacak. İki yıl içerisinde 10 milyon dolarlık yatırım yapılacak olan merkezde, yine arama teknolojileri üzerine çalışmalar yapılacağı açıklandı.
Bölgede etkinliğini artırmak için böylesine bir yatırım yapan Google’ın Türkiye’de ise bir ofisi bulunuyor.

HP 'oyuna’ yöneliyor

HP firması, bilgisayar oyunu sistemleri üreticisi VoodooPC’yi satın aldığını açıkladı. HP bu gelişmenin ardından, sadece oyun sektörüne odaklanacak bir birim kuracak. Bu birim, firmanın Ar - Ge bölümünün de aynı yönde ilerlemelerine ortam sağlayacak.
VoodooPC ortağı Rahul Sood’un teknoloji başkanı olarak görev alacağı yeni birimin strateji direktörlüğünü ise, firmanın diğer ortağı Ravi Sood üstlenecek. HP Kişisel Sistemler Grubu Bilgi İşlem Müdürü (CIO) Phil McKinney ise, yeni kurulacak birimde genel müdür olarak görev yapacak. HP, pazarlama, satış, destek ve geliştirme çalışmalarında, VoodooPC’nin dağıtım stratejilerini ve marka ismini kullanmaya devam edecek.

Dokunmaktik ekran
Sony’nin yeni model dijital fotoğraf makinesi Cyber-shot T50, 7.2 megapiksel çözünürlükte fotoğraf çekimini destekliyor. 130 gram ağırlığında olan ve ince tasarımıyla dikkat çeken ürün, 3 inç boyutunda dokunmatik ekrana sahip.
Cyber-shot T50’nin 3x optik zoom’lu Carl Zeiss Vario-Tessar lenslerini 'Bulanıklığa Karşı İkili Çözüm’ teknolojisi tamamlıyor. Yeni model ürün, müzikli slayt gösterimi ve geniş dokunmatik ekranında fotoğraflara dekoratif eklemeler gibi eğlenceli uygulamaları da içerisinde bulunduruyor.
Üründeki dokunmatik ekran, net ve canlı görüntüler oluşturmak için Clear Photo LCD Plus teknolojisini kullanıyor. Ayrıca ekran parlaklığı da menüye erişim gerekmeden doğrudan ayarlanabiliyor.

25 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni25 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber