Efsane konsol Game Boy geri dönüyor

Nintendo, NES ve SNES Classic gibi bazı efsane konsollarını tekrar satışa çıkarmaya başlamıştı. Bunun üzerine Game Boy’un da tekrar satışa sunulması bekleniyordu. Hyperkin söylentilere sessiz kalmadı ve efsane konsol Game Boy’un remake’ini piyasaya süreceğini açıkladı.

Efsane konsol Game Boy geri dönüyor

milliyet.com.tr

Şu anda geliştirme aşamasında olan ve Ultra Game Boy olarak adlandırılan konsol, klasik oyunların havasını bozmayacak şekilde geliştirilerek özel bir sürüm olarak karşımıza çıkacak.

Efsane konsol Game Boy geri dönüyor

Ultra Game Boy’un gövdesi alüminyumdan oluşuyor ve cihazın üzerindeki taşlı tasarım oluşacak çizikleri kolay kolay göstermiyor. Bu da Ultra Game Boy’u eski versiyonunda olduğu gibi uzun bir süre boyunca yeni gibi kullanabilmenizi sağlıyor.

Game Boy üzerinde yapılan geliştirmeler arasında arkadan aydınlatmalı bir LCD ekran bulunuyor. Ayrıca retro havasını yaşamak isteyen insanlar için cihazdaki yeni özellikler kapatılarak eski Game Boy’a benzer şekilde kullanılabiliyor.

Efsane konsol Game Boy geri dönüyor

6 saatlik kullanım ömrü sunan batarya, USB-C girişi, çift stereo hoparlör cihazın yeni özellikleri arasında. Hyperkin, yeni Ultra Game Boy’u sonbaharda satışa sunmaya hazırlanıyor. Fiyat etiketininde 100 Dolar’ın altında olması bekleniyor.

HTC Vive Cosmos denedik!HTC'nin yeni sanal gerçeklik gözlüğü Vive Cosmos'u denedik. Bir önceki nesle göre çok daha başarılı olan yeni sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive Cosmos, artık daha kompakt ve neredeyse iki kat daha fazla çözünürlük sunuyor. Bu sayede oyunların içindeyken dış dünyadan kendinizi tamamen soyutlayabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber