Facebook'a rakip olun!

Facebook ya da Twitter size göre değil mi? İşte kendi sitenizi kurmanızı sağlayacak 2 basit araç...

Facebook'a rakip olun!

Facebook ve benzeri sosyal ağ siteleri bugün milyonlarca kişiyi peşinden sürüklemeye devam ediyor. Fakat bir sosyal ağ sitesi sahibi olmak sandığınız kadar zor değil. Üstelik bunun için tek satır program yazmanıza veya herhangi bir seviyede programcılık bilgisi sahibi olmanıza da gerek yok. Tek yapmanız gereken ücretsiz seçeneklerden birini tercih etmek ve dakikalar içinde kendi sosyal ağ sitenize sahip olabilirsiniz. İşte size iki alternatif...

SocialWok
SocialWok'un en önemli özelliği sadece belli bir alan adına ait e-posta adresleri kullanarak üye olunmasına izin vermesi. Böylece sadece aynı şirket veya aynı okul öğrencilerinin üye olabileceği bir sosyal ağ oluşturabilirsiniz. Ayrıca kayıt için ücretsiz Gmail servisini de kullanmak mümkün. Fakat bu durumda da davet edeceğiniz kişiler de Gmail hesapları ile üye olmak zorundalar.

İkinci alternatifiniz: Shout'Em

Shout'Em
SocialWok'a göre üyelik özellikleri daha esnek olan Shout'Em, sosyal ağını sadece kapalı bir gruba açmak istemeyenler için daha uygun bir seçenek. Çünkü Shout'Em'de üye olurken kullanılacak e-posta adreslerine yönelik bir kısıtlama yok. Üstelik son derece pratik bir şekilde sosyal ağınızı kurmanıza olanak veren sistem, kişiselleştirme konusunda da zengin seçeneklere sahip.


Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

6 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber