Fotoğraflarınız 100 yıl solmasın!

Sırayla MP160 ve MP180’in yerini alan Canon, PIXMA Hepsi-Bir-Arada yazıcılar, daha yüksek baskı hızı, daha hızlı başlama ve baskının yanı sıra kopya kalitesini yükselten avantajlar sunuyor.

Canon Avrupa Tüketici Görüntüleme Başkanı Mogens Jensen, “Yeni PIXMA MP210 ve MP220; güvenilir, fotoğraf laboratuarı kalitesinde Hepsi-Bir-Arada yazıcı arayan tüm yeni kullanıcılara çekici gelecek. Her model, cazip fiyatının yanı sıra baskı, kopya ve taramada kesin kalite sağlıyor” dedi.

Canon’un FINE teknolojisiyle ürettiği iki yeni yazıcısı, 10x15cm kenarlıksız fotoğraf baskılarını öncekilerden 6 saniye daha hızlı olarak 46 saniyede çıkarıyor. FINE baskı kafası, MP210 ve MP220’nin 4800x1200dpi’lik maksimum baskı çözünürlüğünde fotoğraf laboratuarı kalitesinde baskılar vermesini sağlıyor.

Daha hızlı kopyalama

Her iki model yazıcı da fotokopisi çekilen evraklarda ve fotoğraflarda renklerin orijinaline daha da sadık kalınarak üretilmesi için geliştirilen Canon’un Çift Renkli Seri İşleme Teknolojisi’nden yararlanıyor. Sistem, birinci ve ikinci jenerasyon fotokopilerde hem gelişmiş renk üretimi, hem de üstün metin okunaklığı sağlayarak insan algısına uygun tonlar üretmek için iki ayrı renk geriverim formu kullanıyor. Bu teknoloji, siyah-beyaz sayfalar için dakikada (cpm) 22 kopyaya ve renkli sayfalar için 17cpm’e kadar yüksek kopyalama hızları ile tamamlanıyor.

2-4 saniyede kopyalamaya hazır

Canon’un yeni Auto Image Fix (Otomatik Görüntü Düzeltme) işlevi, baskıdan önce fotoğraflardaki hataları otomatik olarak tanımlıyor ve düzeltiyor.

Gelişmiş teknolojiler, MP210 ve MP220’ye, öncekilerden önemli ölçüde daha hızlı başlama süresi veriyor. Önceki modeller, açıldıktan sonra kullanıcılar tuş takımını kullanmadan önce yaklaşık 30 saniye gerektirirken; MP210 ve MP220, 2 ila 4 saniye sonra kopyalamak için programlanabiliyor.

Dijital kameradan doğrudan baskıya…

Canon’un ChromaLife100 teknolojisiyle üretilen PIXMA Photo Hepsi-Bir-Aradalarda basılan fotoğraflar albümde saklandıklarında 100 yıl, cam altında sergilendiklerinde 30 yıl ve hava etkilerine maruz kaldıklarında 10 yıl solmaya karşı dayanır.

MP210 ve MP220 ile bilgisayarsız baskı da oldukça kolay. Her iki model, kullanıcıların uyumlu herhangi bir dijital kameradan doğrudan baskı yapmalarını sağlayan PictBridge uyumuna sahip bulunuyor. Ayrıca MP220’de, en popüler bellek kartı formatlarından doğrudan baskı için bir bellek kartı yuvası mevcut.

PIXMA MP210 ve MP220’nin teknik özellikleri:

Maksimum 4800x1200dpi baskı çözünürlüğü ile 2pl mürekkep damlaları üreten FINE baskı kafası ile fotoğraf laboratuarı kalitesi,
Üstün kopya performansı (dakikada 22 kopyaya kadar),
Yüksek kaliteli tarama: 600x1200dpi (MP210) veya 1200x2400dpi (MP220), Bilgisayarsız doğrudan fotoğraf baskısı için PictBridge uyumlu, Doğrudan bellek kartından baskı (yalnızca MP220),
Auto Image Fix (Otomatik Görüntü Düzeltme), Quick Start (Hızlı Başlangıç), Şık, küçük yeni tasarım.

Genç kız halk otobüsünde ölüme böyle gittiKocaeli’nin Gebze ilçesine hareket halinde olan otobüsten inmeye çalışan genç kızın feci şekilde can verdiği o anlar kameraya yansıdı. Kocaeli’nin Gebze ilçesinde meydana gelen olayda 18 yaşındaki Gönül Açar, Dilovası ilçesinden Gebze’ye gitmek için Y.K. idaresindeki 41 J 4171 plakalı özel halk otobüsüne bindi. Gebze ilçesinde bulunan bir alışveriş merkezinin önünde inmek isteyen genç kız, otobüsün kapısına doğru yaklaştı. Acar, hareket halindeyken kapısı açılan otobüsten bir anda inmeye çalıştı. Yere düşen genç kız ağır yaralandı. Özel bir hastaneye kaldırılan genç kız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayla ilgili inceleme başlatan polis ekipleri sürücü Y.K.'yı gözaltına aldı. Emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Y.K. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber