Game of Thrones filtresi Snapchat'te büyük ilgi gördü

Snapchat ve HBO iş birliğiyle Game of Thrones'un 7. sezonuna özel hazırlanan selfie filtresi büyük ilgi gördü. Peki kullanıcıları birer Ak Gezen'e çeviren Snapchat filtresi kaç kişi tarafından kullanıldı?

Game of Thrones filtresi Snapchat'te büyük ilgi gördü

Snapchat ve HBO iş birliğiyle Game of Thrones'un 7. sezonu için hazırlanan selfie filtresi büyük ilgi görüyor. Game of Thrones oyuncuları Kit Harrington (Jon Snow), Sophie Turner (Sansa Stark) ve Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister) tarafından da kullanılan filtre TV programı sponsorlu lensler arasında rekor kullanım rakamlarına ulaştı.

Buna göre Game of Thrones lensi toplamda 122 milyonluk kullanıma ulaşırken, 45 milyon bireysel kullanıcı da sponsorlu lensle paylaşım yaptı. Taco Bell’in Cinco de Mayo 2016 selfie lensi 224 milyon görüntülemeyle hala listenin en üstünde yerini koruyor.

Snapchat tarafından yapılan açıklamada, Game of Thrones lensinin kullanıcılar tarafından ortalama 23 saniye kullanıldığını ve sponsorlu lensler için bu ortalamanın normalde 15 saniye olduğu vurgulandı.

Snap tarafından yaptırılan Nielsen araştırmasına göre, mesajlaşma ve medya uygulaması, 18-34 yaşlarındaki tüm yetişkinlerin yüzde 41'ine ulaştı.

2017 yılının ilk çeyreğinde şirket gelirleri beklentilerin gerisinde kalmış olsa da Snapchat, günlük ortalama 166 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu söyledi. Snapchat'e göre platformdan günlük 10 milyar video izleniyor.

19 Ekim 2019 Magazin Bülteni19 Ekim 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber