Gizli ve şifreli direkt mesajlaşma muhtemelen Twitter'a da geliyor

Güvenli mesajlaşma uygulamalarının çoğalmasıyla Twitter, yeni bir eyleme hazırlanıyor. Şirket, bilgisayar bilimi öğrencisi Jane Manchun Wong'un tweet'inde de görüldüğü gibi, uygulamasının Android sürümünde uçtan uca şifrelenmiş direkt mesajlaşmayı test ediyor.

Gizli ve şifreli direkt mesajlaşma muhtemelen Twitter'a da geliyor

Onur Binay/milliyet.com.tr

Twitter, yeni güvenlik adımları atmaya hazırlanıyor. Şirket, WhatsApp'taki gibi uçtan uca şifreleme sistemini test ediyor.

Direkt mesajlaşma olduğunda, uygulamanın "Gizli sohbet" olarak adlandırılan özelliği, görünüşe göre uygulamanın sohbet bilgileri bölümünde bulunacak. Kullanıcılar kendilerinin ve alıcıların şifreleme anahtarlarını da görebilecek.

Uçtan uca şifreleme, iletilerin yalnızca gönderen ve alıcı arasında okunabilir olmasını sağlıyor. Diğer kişiler tarafından okunamıyor.

Platformda gizli, şifrelenmiş mesajlar üzerine yaklaşık bir yıldır çalışma yapılıyor. Twitter uzun zamandır gazetecilerin güçlü bir yer tuttuğu sosyal medya. Bu nedenle yeni özellik önemli kişilerin platformda kalmasına yardımcı olabilir.

Yeni özellik hakkında Dorsey'e Twitter üzerinden soru sorulduğnda fısıltılı bir emoji ile cevap verdi. Twitter sözcüsü, başka yorum yapmayı reddetti.

Türkiye: Mektup çöpe atıldı, yanıtı Barış Pınarı HarekâtıCNN Türk'e konuşan Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ABD lideri Trump'ın diplomatik nezaketten yoksun mektubunun reddedildiğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber