Hala satın alabileceğiniz 9 antika cihaz

İnanması her ne kadar zor olsa da, bu 9 antika cihazı bugün hala bir yerlerde bulup almanız mümkün!

Hala satın alabileceğiniz 9 antika cihaz

Bugün laptop'umuzu, telefonumuzu kablosuz olarak internete bağlıyor, eşitliyor ve televizyonumuza kablosuz olarak HD kalitesinde video akışı yapabiliyoruz.

Ancak disketler, arkadan projeksiyonlu televizyonlar gibi birçok eski ve tarihi geçmiş cihaz (kablo ve portlar da dahil) piyasada hala mevcut ve zaman zaman kullanılıyor. İşte bugün hala satın almanız mümkün olan 9 eski parça:

1. Çevirmeli modem

U.S. Robotics USR5686G V.92 Serial Controller Faxmodem 56Kbps RS-232 (Serial Port) V.92, V.90, V.34+, V.34, V.32bis, V.32, V.22bis, V.22, V.23, V.21... Bu sözcüklerin ne anlama geldiğini bilmiyor olabilirsiniz. Zaten muhtemelen 56K modeme hiçbir zaman ihtiyacınız olmayacak. Ancak NewsEgg, 1990'ların bu popüpler cihazlarını hala satıyor.

2. 6 yaşındaki bir Intel Celeron işlemci

Half Life 2'yi oynamak için hesaplı bir yol arıyorsanız, 80 dolarlık bu Intel Celeron D347 işlemciyi satın alabilirsiniz. İşlemci 3GHz'nin bile üzerinde saat hızına sahip. Ancak dilerseniz 20 dolar daha hesaplı ve çok daha güçlü olan son model bir Sandy Bridge işlemcisini de tercih edebilirsiniz. Seçim size kalmış.

3. 200 dolarlık video

Amazon'da hala bir video kaydedici bulmanız mümkün. Ancak bulacağınız VCR, malesef ilk çıktığı zaman da adeta dökülen Daewoo VCR'den başkası değil.

4. 10'lu Zip diskler

Yalaşık 1GB'lık depolama alanı için 97 dolar vermeyi göze alıyorsanız, uğramanız gereken adres Amazon.com.


Seri kablo, daktilo, faks ve fazlası

5. Seri kablo

Hala seri kablolara ihtiyaç duyuyorsanız, bu kablolardan 12 dolara bulmanız mümkün.

6. Ucuz bir laptop'tan daha pahalı bir daktilo

Bu 465 dolarlık Brother EM-630 Daisy Wheel Typewriter, sizi eski, yavaş laptop'unuzun tüm dertlerinden kurtaracak.

7. Dev bir faks makinesi

Bazı şirketler, talep ettikleri belgeleri hala faks yoluyla isteyebiliyorlar.

8. VCR kaset sarıcısı

VCR'niz için 200 doları gözden çıkarttıktan sonra kasetlerinizi başa saracak bu cihaz için de 30 dolarınıza acımamanız gerekiyor.

9. En kötü CD çalıcısı

Bu Coby POS CD çalıcısının pek de iyi bir müzik çalıcı olmadığını hatırlatmamızda fayda var.

Resimlerle: Cihazlarımızda kullanılan 10 çılgın madde!

ABD Başkanı Trump: Türkiye'ye tüm yaptırımların kaldırılmasını emrettimABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin operasyonu bağlamında getirilen yaptırımların kaldırılması için talimat verdiğini açıkladı. Öte yandan ABD Hazine Bakanlığı, 14 Ekim'de Türkiye'ye getirilen yaptırımların resmen kaldırıldığını açıkladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber