Geri Dön

Hangi navigasyon cihazı?

Model ve fiyat karmaşasına son vermek için yeni ve çok basit bir uygulama başlıyor...

Navigon, çok yakın bir zamanda navigasyon cihazlarına akılda daha kolay kalan isimler vererek müşterilerinin kendileri için en doğru navigasyon cihazını seçmelerini kolaylaştıracak.

Navigon, yeni konsept cihazlarını "Easy-Kolay", "Plus-Artı" ve "Premium" olmak üzere üç ana kategoride toplayarak model, tasarım, donanım ve özelliklerine göre nitelendirecek. İki basamaklı sayısal kod 20, 40 ya da 70 ekran boyutlarına göre farklılık gösteren serileri kategorilendirmede kullanılacak. Model isimleri de "70 Plus" ya da "70 Premium" gibi seri numarası ve cihaz kategorisinden oluşacak. Böylece Navigon, bu şekilde ürün isimleri kullanan ve müşterinin bakış açısını yansıtarak onları en uygun navigasyon cihazı seçiminde yönlendiren ilk şirket olacak.

Nadiren mi araba sürersiniz yoksa sık sık mı?
Navigon Pazarlama Müdürü ve aynı zamanda yeni konseptten sorumlu Sven Klenner, "İşle ilgili attığımız her adımda hedefimiz insanların günlük mobil yaşamlarını kolaylaştırmak. Bu da doğru navigasyon cihazını seçmekle başlıyor. Çünkü her cihaz her sürücünün ihtiyacına karşılık veremeyebiliyor. Bazı sürücüler yalnızca ara sıra özel gezilerde navigasyon sistemine ihtiyaç duyuyor. Diğerleri ise, iş nedeniyle çok seyahat ediyor ve kullanışlı, akıllı özelliklere sahip bir cihaz çok daha verimli olabiliyor" dedi. Satın alma sırasında en uygun yönlendirme için, Navigon müşterilerin navigasyona bakış açısını da dikkate aldı ve bu şekilde cihazların isimlerini belirledi. Klenner, "Perakendecilerden aldığımız geri bildirimler bu konuda bize çok yardımcı oldu. Yeni konsept, yalnızca kullanıcılara daha etkin bir yönlendirme sunmakla kalmıyor, aynı zamanda satıcıların da müşterilerine daha uygun ve etkin önerilerde bulunmasına yardımcı oluyor." dedi.

İşte Easy, Plus ve Premium

Yeni konseptin merkezinde model serilerinin Kolay-Easy, Artı-Plus ve Premium kategorileri olarak üçe ayrılması yatıyor. "Easy" kategorisindeki cihazlar birincil olarak A'dan B'ye yollarını navigasyon cihazı ile bulmayı çok önemli bulan araç sürücülerini hedefliyor. Bu kategorideki cihazlar güvenilir güzergah belirleme için gerekli tüm temel özellikleri sunuyor. Rahatlığın önemli olduğu sürücüler içinse "Plus" kategorisindeki navigasyon cihazları ideal. Bu cihazlar, yüksek seviyede navigasyon özellikleri sunuyor. Giriş seviyesindeki navigasyon cihazları ile karşılaştırıldıklarında, bu cihazların daha kapsamlı ve detaylı donanım ve özellikleri bulunuyor. Premium modelleri ise özellikle teknoloji düşkünlerini ve navigasyon cihazlarını her gün kullanan ve sık seyahat edenleri hedefliyor. Bu cihazlar da yalnızca üstün teknolojik özellikler sunmakla kalmıyor, aynı zamanda da son moda tasarımları ile dikkat çekiyor.

Kleener, "Yeni sistemle, farklı ihtiyaçları olan tüketiciler için takip etmesi kolay bir rehberlik sistemi geliştirdik. Böylece ürün karmaşasının yaşandığı satış noktalarında kendi ihtiyaçlarını birebir karşılayacak ürünü bulabiliyorlar. Navigon'un bu bağlamda her tür yönlendirme hizmeti sunduğunu söylemek yanlış olmaz. Bir diğer deyişle, Komple Navigasyon" dedi.

Basın bülteninden derlenmiştir

Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

17 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteniİşte magazin dünyasındaki günün gelişmeleri...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber