Huawei'den iPhone X'in yapay zekasına gönderme

Huawei, yeni videosunda Apple'ın iPhone X modeline gönderme yaptı. Huawei paylaştığı tweet'te Apple’ın sahnedeki Face ID hatasına gönderme yaparak Craig Federighi’yi de bir palyaço emojisiyle tasvir etti.

Huawei'den iPhone X'in yapay zekasına gönderme

milliyet.com.tr

Huawei, Singapur sayfasındaki Twitter gönderisiyle Apple'ın tanıtım sırasında Face ID hatasına gönderme yapıyor. Videoda Craig Federighi, bir palyaço emojisiyle tasvir etti. Ağzı, burnu ve yüzü gören yapay zeka suratı tanıyamıyor ve ekranı açmayı başaramıyor. Sonrasında ise The Real AI Phone (Gerçek yapay zeka telefonu) hashtag’iyle video tamamlanıyor.

Huawei, gerçek yapay zekaysa sahip telefonunu 16 Ekim’de tanıtacak. Çinli üretici söz konusu tarihte yeni amiral gemisi telefonu Huawei Mate 10’u gözler önüne serecek.

Huawei, geçtiğimiz ay gerçekleştirilen IFA 2017‘de “Nöral İşlem Birimi”ne (NPU) sahip Kirin 970 adını taşıyan işlemcisini tanıtmıştı. Apple’ın nöral motoru gibi, NPU da telefonun yonga seti içinde özel yapay zekâ görevlerini yerine getiren işlemci çekirdeklerinden oluşuyor. Örneğim geçtiğimiz yıl tanıtılan Mate 9, makine öğrenimi ile kullanıcı alışkanlıklarını işletim sistemine öğretebişliyordu. Böylece işlem gücü ile bellek en çok kullanılan görevlere yönlendiriliyordu.

Huawei şimdiyse yapay zeka entegrasyonu konusundaki çalışmalarını daha da ileriye taşıyacak gibi görünüyor. Şirket yapay zeka konusundaki yeni ürünlerini 16 Ekim’de sergileyecek.

20 Eylül 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber