Huawei'ye 5G şoku! Yerine Nokia ve Ericsson...

SoftBank Corp, 5G teknolojisi için daha önce Huawei ile yapılan işbirliği ve testlere rağmen Ericsson ve Nokia ile anlaştı.

Huawei'ye 5G şoku! Yerine Nokia ve Ericsson...

Japonya merkezli teknoloji şirketi SoftBank Corp, yeni nesil beşinci jenerasyon kablosuz ağ (5G) teknolojisi için Nokia ve Ericsson’ı ana tedarikçi olarak seçtiğini duyurdu.

The Financial Times’da yer alan habere göre SoftBank, daha önce Huawei’yle söz konusu teknoloji üzerine yapılan işbirliği ve testlere rağmen Nokia ve Ericsson’la çalışma kararı aldı.

Aralarında SoftBank’in de yer aldığı önde gelen Japon mobil taşıyıcı şirketleri, geçen hafta Huawei’nin yeni P30 modeli akıllı telefon satışını ertelemiş ve söz konusu modeli tüketicilere “güvenle” satıp satamayacaklarını değerlendireceklerini açıklamıştı.

Huawei, ABD Ticaret Bakanlığı’nın ABD’li şirketlerin Huawei’yle çalışmasını yasaklamasının ardından çeşitli darbeler almış ve çeşitli sağlayıcılar Huawei’yle yaptıkları operasyonları durdurduklarını ilan etmişlerdi.

Karısını ezmeye çalıştıÇin'de bir adam, boşanma duruşmasından önce motoruyla karısını ezmeye çalıştı. Kadına çarpan saldırgan koca ardından bir otomobile çarptı. Kaza sonrası ayağa kalan adam ardından kadına palayla saldırdı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber