Instagram Hikayeleri'ne müzik çıkartmaları eklenebilecek

Intagram, sosyal medya platformunu geliştirmeye devam ediyor. Instagram, Hikayeler fonksiyonuna Müzik Çıkartmaları (Music Stickers) eklemeye hazırlandığını belirtti.

Instagram Hikayeleri'ne müzik çıkartmaları eklenebilecek

Onur Binay/milliyet.com.tr

Instagram’ın Hikayeler özelliğinden faydalanarak, Spotify’da her ne dinliyorsanız kolayca Instagram Hikayenizde paylaşabilir ya da Instagram Direct ile doğrudan mesaj atarak arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. GoPro uygulamasından da Instagram Hikayelerine doğrudan yükleme yapılabilecek.

Instagram'ın Android uygulamasının içinde yer alan bir Müzik Çıkartmaları, kullanıcılarına kısa bir süre sonra Hikayeler gönderilerine doğrudan bunları ekleyebileceklerini gösteriyor. Music Stickers, Hikaye'sinde sadece dinlediği müziği paylaşanların karşısına gelecek.

Yeni özelliğin Facebook'un yakın zamanda müzik etiketleriyle lisans anlaşmalarını almasının doğrudan bir sonucu olduğunu belirtildi. Instagram'ın ana şirketi Sony ve Warner Universal ile ortaklık kurarak , geniş ve yeni bir müzik kütüphanesi kullanıma hazır olacak. Birçok kişi, Müzik Çıkartmaları özelliğinin dahil edilmesiyle, popüler uygulama Musical.ly için büyük bir sorun oluşturabileceğini belirtiyor.

Eğer kaçırdıysanız Instagram kısa süre önce videolar ve fotoğraflar için kendi odak portre modunu başlattı.

22 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber