iOS 12 ile gelen Memoji nasıl kullanılır? Kendi Memoji'nizi nasıl oluşturabilirsiniz?

Apple, iOS 12 ile kullanıcılara Memoji adlı özeliğini sundu. Memojii ile kendi emojinizi yaratabiliyorsunuz. Bu da iletişim kurmayı daha etkili ve eğlenceli hale getiriyor. Peki kendi Memoji'nizi nasıl oluşturabilirsiniz?

iOS 12 ile gelen Memoji nasıl kullanılır? Kendi Memoji'nizi nasıl oluşturabilirsiniz?

Onur Binay/milliyet.com.tr

iOS'un yeni sürümündeki en tuhaf yeni özellik "Memoji" olarak adlandırılıyor.

Geçen yıldan bu yana Apple, telefonlarıyla yüzünüzü çizgi film karakterine dönüştürmenize, gözleriniz ve ağzınızla kontrol etmenize izin verdi. Şimdi ise iOS 12'de, yüzünüzün bir sürümünü, tıpkı Bitmoji gibi emojilere dönüştürebilirsiniz.

Bu performans odaklı bir özellik değil, ama çok eğlenceli. Ancak bulmak zor olabilir. Memoji aynı zamanda bir uygulama da değil. Temel olarak iPhone'un mesajlaşma özelliklerinde gizli. Animoji'yi hiç kullanmamışsanız, yüzünüzün emoji karakterini kontrol etmesini sağlayan özelliğe oldukça benzer.

Peki Memoji nasıl kullanılıyor? Kendi Memoji'nizi nasıl oluşturabilirsiniz?

  • İlk önce iPhone X, iPhone XS ya da XR telefonlarından birine ihtiyacınız olacak. Çünkü Memoji, Apple'ın öne bakan 3 boyutlu kamerasını kullanıyor.
  • Doğru ekipmana sahip olduğunuzdan emin olmanın yanı sıra iPhone'unuzu iOS 12'ye güncellemeniz de gerekecek.

iOS 12 ile gelen Memoji nasıl kullanılır Kendi Memojinizi nasıl oluşturabilirsiniz

  • Memoji'yi bulmak için, Mesajlar'a gidin. Animoji ve Memoji uygulaması, klavyenin üst kısmındaki uygulama şeridinin içinde. Uygulama şeridini görmüyorsanız gri App Store simgesine dokunun.
  • Yüzünüzle kontrol edebileceğiniz Apple tasarımlı emojilerin bir listesi size sunulacak. Ancak özel bir Memoji yapmak istiyorsanız, sola kadar tüm yolu kaydırmanız ve "yeni Memoji" düğmesine dokunmanız gerekiyor.
  • Memoji'nizi istediğiniz gibi göstermek için özelleştirebiliyorsunuz. Kafa şekli, gözler, kaşlar, burun, dudaklar, kulaklar ve yüz kılları dahil olmak üzere bir dizi farklı görünüm seçeneği var.
  • Şimdi Memoji'nizi paylaşmanın zamanı geldi. Klavyenin üstündeki aynı simgeye dokunup ardından yaptığınız yüzü seçerek bunu yapabilirsiniz. Kafanızı telefonunuza oldukça yakın tutmanız gerekecek.
  • Sol alt köşedeki üç noktadan Memoji'nizi iMessage'ın dışında paylaşabilirsiniz. Baştan başlamak isterseniz de silebilirsiniz. İyi eğlenceler!
Kara delik fotoğrafını çeken Türk: Feryal Özel - Röportaj2019 Nisan'da yayınlanan kara delik fotoğrafını çeken ekibin üyesi, NASA'da çalışan Feryal Özel ile röportaj yaptık.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber