Geri Dön

iPhone X yurt dışında ön siparişe sunuldu! Stoklar anında tükendi

iPhone X için ön siparişler yurt dışında alınmaya başlandı. Apple fanları iPhone X'in ön sipariş stoklarını birkaç dakika içinde tüketti. Peki iPhone X'in fiyatı ne kadar?

iPhone X yurt dışında ön siparişe sunuldu! Stoklar anında tükendi

Onur Binay/milliyet.com.tr

Apple, iPhone 8/8 Plus, Apple TV 4K ve Apple Watch Series 3 modellerini 15 Eylül’de ABD için ön siparişe açmıştı. Firma şimdiyse iPhone X'i ön siparişe açtı. iPhone X ön siparişe sunulmasının ardından 30 dakika içerisinde stokları tükendi.

Sokları tükenen iPhone X, kısa süre sora bazı kullanıcılar tarafından karaborsaya düştü. eBay'de 2500 dolardan başlayan fiyatlarla satılan iPhone X, Apple'ın stok sorunundan dolayı internet sitelerinde uçuk fiyatlara satılacak gibi görünüyor.

Analistler, iPhone X'in stok sıkıntısı çekeceğini bunun da Face ID yüzünden olacağını haftalar öncesinden söylemişti. Ortaya çıkan son raporlar, Apple'ın kendi tedarik zincirinin iPhone X'u daha hızlı üretilmesine olanak tanımak için Face ID bileşenlerini azalttığını bildiriyordu. Bloomberg, Apple’ın sessizce “Üretim yapmayı kolaylaştırmak için yüz tanıma teknolojisinin doğruluğundan fedakarlık yapılabileceğini” söylediğini iddia etmişti.

iPhone X, Andorra, Avustralya, Avusturya, Bahreyn, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Çin, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Grönland, Guernsey, Hong Kong, Macaristan, İzlanda, Hindistan, İrlanda, Man Adası, İtalya, Japonya, Jersey, Kuveyt, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Meksika, Monako, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Katar, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, BAE, Birleşik Krallık, ABD ve ABD Virgin Adaları'nda bugün itibarıyla ön siparişe açıldı. Bu ülkelerde 3 Kasım Cuma gününden itibaren cihaz satışa sunulacak.

iPhone X yurt dışında ön siparişe sunuldu Stoklar anında tükendi

iPhone X'in fiyatı ne kadar?

Apple'ın iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri ile birlikte duyurduğu, iPhone X'in Türkiye satış fiyatı sonunda belli oldu. iPhone X, Apple'ın en pahalı akıllı telefon olacak.

Apple, iPhone X'in Türkiye satış fiyatını kendi web sitesi üzerinden duyurdu. iPhone X 64 GB'ın fiyatı 6099 TL, iPhone X 256 GB'ın fiyatı 6899 TL olarak belirlendi. Bu fiyatı ile iPhone X, Apple'ın en pahalı akıllı telefonu oldu. iPhone X'in ABD fiyatı ise 999 dolar.

iPhone X ile birlikte duyurulan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ın fiyatı da geçtiğimiz gün açıklanmıştı. iPhone 8 64 GB 4199 TL'ye, iPhone 8 Plus 64 GB 4799 TL'ye satılacak. iPhone X'in satış fiyatı iPhone 8 Plus'tan 1200 TL, iPhone 8'den 1800 TL daha pahalı.

Analistler, iPhone X’un ilk haftada yalnızca 2 ila 3 milyon adet satacağını tahmin ediyorlar. Bu da cihazın ön sipariş vermesinin çok zor olacağı anlamına geliyor. iPhone X'i Apple Store'dan satın almak isterseniz 3-4 hafta sonraya gün verdiğini belirtelim.

25 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni25 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber