Kingston Canvas React 64GB microSD kart inceleme : Harika görüntüler için üst düzey hızlar

Süper hızlı ve yüksek çözünürlüklü dijital kameralar için ideal bir SD kart arıyorsanız 100MB/s okuma ve 80MB/s yazma hızına sahip Kingston Canvas React’i sizler için inceledik.

Kingston Canvas React 64GB microSD kart inceleme : Harika görüntüler için üst düzey hızlar

Onur Binay/milliyet.com.tr

Bellek alanındaki en eski ve en çok bilinen isimlerden biri Kingston, uzun yıllardır microSD kartlar üretiyor. Kingston'ın en son amiral gemisi microSD kartı olan 64GB’lık Canvas React de testlerimizde sağlam sonuçlar elde etti.

Kingston Canvas React microSD kart, 4K video ya da etkileyici seri çekim fotoğraflar için tasarlandı. Dayanıklılık açısından kartı, DSLR, aynasız fotoğraf makinesi ya da akıllı telefon ile kullanırken anılarınızın güvende kalacağından emin olabilirsiniz. 128GB'a varan çeşitli kapasitelerde sunulduğundan istediğiniz uzunlukta çekim yapmak için size yeterli alan sağlıyor. Bizim kullandığımız ise 64 GB’lık olan model.

Kingston UHS-I kartı kırmızı harflerle siyah renkte ve standart, siyah tam boyutlu bir SD adaptörü ile birlikte geliyor. Kartın kendisi telefonlara ya da tabletlere sığacak büyüklükte. Adaptörüyle dijital kameralara ve PC’lere de takabilirsiniz.

Bu özel kartın fiyatı rakiplerinden biraz yüksek nedeniyse yüksek yazım hız için tasarlanması. Ucuz kartlar genellikle çok fazla okuma veya yazma hızına sahip değil. Kingston Canvas React microSD kart, 100MB/s okuma ve 80MB/s yazmaya varan yüksek Class 10 UHS-I U3 hızlarına sahip. Birçok kartta olduğu gibi, su, sıcaklık, darbeye, titreşime ve X-Ray’e karşı da dayanıklı.

Kartı üç farklı cihazla test ettim. Bunlar; Samsung Galaxy S9+, Sony A6300 ve Canon EM50. Hiç bir sorun yaşamadım. Crystal Disk Mark'ı kullanarak, kartın söylenen hızları verip vermediğini de test ettim. Performans sonuçları şu şekilde:

  • Okuma - 86.91MB / sn
  • Yazma - 72.57MB / sn
  • 4K Okuma - 5MB / s 4
  • K Yazma - 4.35MB / s

Evet, sonuçlar söylenen hızların biraz altında, ancak bu muhtemelen kurulumunuza bağlı olarak değişecektir. Büyük dosyaları okuma ve yazma için tasarlandığından, küçük dosya hızları önemli ölçüde düşük. Bu durum her zaman geçer ve büyük bir sorun değil.

Piyasada bir çok microSD kart var, bu yüzden sağlam performans sağlayan bir kart seçmek önemli. Bu anlamda Kingston Canvas React microSD kart önerebileceğim bir model. Daha uygun bir şey istiyorsanız, Samsung'un EVO 64GB kartına da bakabilirsiniz.

Bir kamera veya mobil cihazda fotoğraf ve video depolama konusunda sağlam bir SD karta ihtiyacınız varsa Kingston Canvas React'e göz atabilirsiniz.

Kingston 64GB Canvas React microSD kartın yurt dışı fiyatı 55 dolar. Kartın bunun dışında 32 ve 128GB’lık modelleri de var.

20 Eylül 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber