"Mac keyfinizi kaçırır!"

Microsoft bu kez Apple'a çok ama çok sert vurdu: İşte MS'in herkesi şaşırtan sert reklam kampanyası!

"Mac keyfinizi kaçırır!"

Microsoft ve Apple... Teknoloji dünyasının iki ezeli rakibi olan bu iki firma, yıllardır süren bir rekabetin içerisindeler. Bu rekabet sürecindeyse kimi zaman yapılan reklam kampanyaları, aradaki gerilimin artmasına neden olmuştu.

Geçtiğimiz birkaç yıldır Apple'ın yaptığı "Get a Mac" kampanyası, yayınladığı videolarda Microsoft'u ihtiyar bir adam gibi resmederken, Mac'i genç ve dinamik bir şekilde lanse etmişti. Bu kampanya her ne kadar yakın geçmişte sona erse de, hala konuşuluyor.

Microsoft, bu reklam videolarına tepkisi çoğu zaman "I'm a PC" reklamlarıyla cevap vermeye çalıştı. Ama bu reklamların hiç birinde, doğrudan Mac ve Apple'a sataşma yapılmamıştı. Yeni kampaya ise, doğrudan Mac'e saldırıyor... Detaylar haberin ikinci sayfasında.

"Mac keyfinizi kaçırır" ve çok daha fazlası...

Görünüşe göre Microsoft, Apple'la savaşında sertleşmeye karar vermiş durumda. Windows 7'nin internet sitesinde yayınlanan "PC vs Mac" isimli bölümünde, bu bu durumu resmi olarak kanıtlıyor. Sitede yapılan karşılaltırmalarsa; eğlence, basitlik, paylaşım, uyumluluk ve seçim başlıkları altına bölünmüş. Bu başlıklarda PC ve Mac sistemler karşılaştırılıyor ve okuyanlara PC'nin ne kadar üstün olduğu kanıtlanmaya çalışılıyor.

Fakat asıl bomba satır aralarında gizli. Microsoft Apple'a bir kaç taş atmayı da ihmal etmemiş. Sitede yer alan sert sözler şu şekilde: "Mac keyfinizi kaçırır", "Mac okulda ve işte PC kadar iyi değildir", "Mac paylaşmayı sevmez", "Mac, PC çevre donanımıyla uyumlu değildir", "Mac seçim yapmanıza olanak sağlamaz" .

Bakalım bu yeni savaş ilanına Apple yeni bir "Get a Mac" kampanyasıyla cevap verecek mi?


Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

7 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber