"Mücahitler" site hackledi!

Kendilerine "Filistinli Mücahitler" diyen hacker'lan iş başında: Nereyi hack'lediler; ne dediler?

"Mücahitler" site hackledi!

"Filistinli Mücahitler" İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki faaliyetlerini protesto etmek amacıyla The Jewish Chronicle isimli Musevi internet yayınını hacklediler.

Hackerlar sitenin yüzünü değiştirerek, ana sayfaya Filistin bayrağı yerleştirdiler. İsrail güvenlik politikasını eleştiren yazılar hem Türkçe, hem İngilizce olarak bu bayrağın yanında yer aldı. Yani Filistinli hackerlar, dünya basınının yanı sıra, bu eylemi Türkiye'ye de duyurmak istediler.

Hacklenen ana sayfanın adresi www.thejc.com ve hackerlar bir de MP3 dosyası oynatmak istediler. İnternet sitesi onarılmak üzere geçici olarak kapatıldı. Düzeltilen site, hack olayını haber yaparak yayın hayatına geri döndü.

The Jewish Chronicle ne dedi?

Yayınlanan haber, saldırıyı pek önemsemeyen bir tavır sergiledi ve yazıda şu notlar yer aldı "Thejc.com tek etkilenen site oldu. Arşivlerimizin, e-belgelerin, sosyal ve kişisel, tartışma ve MSFL spor bilgilerinin tutulduğu kardeş sunucuların hiçbirine sızılmadı."

Thejc.com'un editorü Stephen Pollard ise "Bir tartışmayı kazanacağına dair kendisine güveni olmayanlar böyle taktilere başvurur. Bu bizi susturmak için yapılan ve kendi kendisini yenen bir girişim oldu. Bizim sitemiz birkaç saatliğine devre dışı kaldı ama sonuçta her zamankinden daha fazla okurumuz olacak" dedi.

Londra'da yer alan The Jewish Chronicle, dünyanın en uzun süredir yayında olan Musevi gazetesi.

Aynı takma ismi kullanan Mücahitler, İsrail hava durumu sitesi adresinin de yüzünü değiştirerek politik mesajlarını yayınladılar.

Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

18 Kasım 2019 Magazin Bülteni18 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber