Müziğin en hafif keyfi

Artık müzik dinlemek için hamallığa son verin.

Müziğin en hafif keyfi
Müziğin en hafif keyfi
Çantanızda, cebinizde CD‘ler, kasetler ve bunları dinleyebileceğiniz ürünleri taşımanıza gerek yok. Şimdi birbirinden şık ve farklı tasarımlarıyla göz alan yeni çağın ürünleriyle bilgisayarınızdan aktardığınız müziği istediğiniz yerde ve zamanda dinleyebilirsiniz. Hafiflikleriyle dikkat çeken bu ürünleri kolunuzda, boynunuzda hatta kulağınızda taşıyabilirsiniz.


Yeni çağın Walkman‘i

Sony Memory Stick Walkman süper ince ve kompakt tasarımıyla dikkat çekiyor. Ürün 64 MB Magic Gat Memory Stick ile 120 dakikalık kayıt imkânı sunuyor. Üründe bulunan OpenMG Jukebox yazılımıyla müzik download edilebildiği gibi, bilgisayardaki müzik arşivi de düzenlenebiliyor. Ürün diğer audio formatları da destekleyebilecek şekilde geliştirilebiliyor. Download edilen müzik Memory Stick Walkman‘e bilgisayarın USB bağlantısı sayesinde hızla aktarılabiliyor. Ürünün diğer özellikleriyse şöyle: MP3 ve VAW‘ı destekleyen Play back in ATRAC çalar, SDMI uyumu, küçük kompakt tasarım, kolay kumanda için jog tuşu, 3 satır ışıklandırmalı LCD ekranlı kumanda. Ürün henüz ülkemizde satışa sunulmadı.

Internet‘ten sokağa

Philips Rush Internet‘ten sevdiği parçaları indirip, geniş bir MP3 arşivi oluşturanlara hitap ediyor. Zarif bir tasarıma sahip olan, avuç içi büyüklüğündeki Rush sarsıntılardan etkilenmiyor. Üstelik Rush ile birlikte verilen Real Jukebox yazılımı sayesinde bilgisayarı bir müzik kütüphanesine çevirebiliyor, Windows ortamında MP3 dosyalarına ulaşıp ve bunları Rush‘a yükleyebiliyor. Rush‘ın 64 MB‘lık hafızasına 2 saatlik müzik yüklenebiliyor. Ayrıca çok satırlı ekranda şarkı adından şarkıcıya, albüm isminden geçen süreye kadar birçok bilgi görünüyor. İstenirse şarkıların sevilen bölümlerine işaret koyup tek tuşla bu bölümler dinlenebiliyor. Fiyatı 292 milyon lira.

Bu saat dinlenir

Casio MP3 çalan saat, müziği yanınızda taşımanızı sağlıyor. 70 gr ağırlığındaki ürün 4 saatlik kesintisiz playback, 32 MB hafızasıyla dikkat çekiyor. MP3 dosyalarına kayıt yapabilme özelliğinin yanı sıra parça ve sanatçı isimlerini de görüntüleyebilen ürün, hareketli grafik olanağıyla farklı parçalar için farklı ekran görüntüleri yaratabiliyor. Parçanın temposuna uygun dans karakterini de sergileyebilen Casio MP3 Çalan Saat‘e bilgisayar aracılığıyla MP3 dosyaları indirilip, MP3 dosya donanımı yardımıyla istenilen CD parçaları da kaydedilebiliyor. MP3 Çalan Saat ile birlikte sunulan USB kablo, 4 dakikalık kaydın 20 saniyede yapılmasını sağlıyor. Ürünün fiyatı 295 dolar.

Kulakta ya da kolda

Panasonic SD çalar adını verdiği ürünleriyle müzik keyfine farklı bir keyif katıyor. MP3 ya da AAC (Advance Audio Coding) standartında kaydedilmiş tüm müzik parçalar, SD çalarlar ile birlikte verilen USB okuyucu - kaydedici aracılığı ile SD karta aktarılabiliyor. Bir posta pulu büyüklüğündeki SD kart, dünyanın en küçük ve hafif taşınabilir SD çaları olan SV - SD 75‘e (43 gr) ya da 93 gr ağırlığındaki kulaklık şeklindeki görünümünde olan Panasonic SD05 SD çalara takılarak müzik dinlenebiliyor. Ayrıca SD kartlara yüklenen MP3 arşivi Panasonic ecam MX 7‘de de dinlenebiliyor. Her SD çalarla birlikte verilen 64 MB‘lık SD Kart‘a LP modunda 129 dakika kayıt yapılabiliyor. Panasonic SD çalarların diğer MP 3 çalarlara göre en önemli ayrıcalığı ise yalnızca MP3 çaların kayıt kapasiteleri ile sınırlı kalmayarak SD kartın geniş arşivleme kapasitesine sahip olması. Sert sarsıntılar ve şoklardan etkilenmeyen ve ses kesilmelerine neden olmayan SD çalarların diğer ortak özellikleriyse şöyle: SDMI standartlarına uygun, yüksek dereceli (level - 3) telif hakları koruması, parça listesini, parça ve şarkıcı adını, kademeli pil seviyesini gösteren LCD ekran, çalma / durma, atlama /arama, ses ayarı, EQ, çalma modu ve hold - mode - normal tuşları, rastgele ve tekrar çalma fonksiyonu, XBS (Ekstra Bas Sistemi), saat fonksiyonu. Her iki modelde önümüzdeki aylarda satışa sunulacak. Ancak şimdiden dijital kamera ile çekim yaparken SD kartınızdan MP3 dinleyebilirsiniz.

KISA KISA

Pazarın maskotu
Tekofaks Panasonic LC50E Projektör küçük boyutları, büyük fonksiyonlarıyla pazarın maskotu olarak nitelendiriliyor. Mikro düzeydeki boyutuyla dikkat çeken ürün gövdesine yerleştirilen kart tipi uzaktan kumandası, yüzey üzerine sabitlenen pratik standı ile esnek durumlarda da kullanıcısına büyük kolaylıklar tanıyor. Panasonic‘e özel kurulum (set up) özelliğiyle bütün görüntü ayarlarının tek dokunuşla gerçekleştirilmesine olanak sağlayan ürünü, perde ya da duvara yönlendirmek ve "dijital keystone düzeltme" ile ayar yapmak yeterli oluyor. Sessiz çalışan LC50E enerji tasarrufu sağlıyor.

Casus kameralar izledi
Electrolux Grubu, "ev yaşamında en çok kullanılan alanlar ve ev aletleri" konulu bir araştırma yaptı. Araştırmanın sonucu, evde uyanık olunan saatlerde en fazla vakit geçirilen alanın mutfak, en çok kullanılan ev aletinin ise buzdolabı olduğunu gösterdi. İsveç’te gerçekleştirilen araştırma için 5 kişilik bir ailenin yaşadığı mekan pilot ev seçildi. Tuvalet hariç tüm bölümleri 1 ay süreyle gizli kameralarla izlenen evden çıkan sonuçlarsa şöyle: Beş kişilik bir ailenin bir ayda mutfakta geçirdiği zaman 175 saat.
Aile üyeleri, bir ay boyunca mutfakta geçirdikleri zamanın yaklaşık 60 saatini buzdolabı, çamaşır makinesi ve fırın karşısında harcıyor.

Sahte kartuş yazıcıyı bozar

Epson, tüketicileri sahte sarf malzemeleri konusunda uyarıyor. Yazıcıda kullanılan sarf malzemelerinin en az yazıcı kadar kaliteli olması gerektiğini söyleyen Epson yetkilileri yazıcılara olan talebin artışıyla birlikte sahte sarf malzemesi üreticilerinin de türemeye başladığını belirtiyor. Yarı dolu sahte kartuşları ile yapılan baskının beklenen kalitede olmadığına dikkat çeken yetkililer sahte kartuş kullanımının en üzücü sonuçlarından birinin de yazıcıda teknik problem çıkarması olduğunu ifade ediyor. Yetkililer kutuya dikkatli bakıldığında sahtesinin, kutunun kalitesi ve renklerinden orjinalinden ayırt etmenin mümkün olabileceğini söylüyor.
Ayrıntılı bilgi için EPSON Erişim Hattı: (0212) 336 03 03

Bu ürün çok yeni

HP, ilk CD - Writer /DVD Combo sürücüsü ve yüksek hıza sahip CD Writer‘ları piyasaya sürüyor. Kullanıcılar, bu ürünle 650 MB‘lık ya da 74 dakikalık ses kaydını 5 dakikada bir CD‘ye yeniden kaydedebiliyor. HP CD - Writer, özel CD yaratmak isteyen kullanıcılara bir "kutu çözümü" de sunuyor. Ürün kullanıcılara dijital görüntü ve müzik depolama / paylaşma olanağı tanıyor. Ayrıca kirtiki dökümanları basit ve kolay şekilde korumayı sağlıyor.

En yetenekli notebook

Toshiba‘nın geliştirilmiş Satellite Serisi, endüstrinin ilk taşınılır NVIDIA GeForce2 grafik işlemci birimini ve DVD / CD - RW çok fonksiyonlu sürücüsünü sunuyor. Ürün sadece masaüstü bilgisayarlarda var olan harika grafik performansı sunarak kullanıcılara mükemmel bir çözüm sunuyor. Aynı zamanda, GeForce2 Go pil performansında engel yaratmadan iş ve internet uygulamalarının daha hızlı ve sorunsuz çalışmasını sağlıyor. Ürün entegre i.Link yuvası sayesinde, kullanıcılar dijital kamera ve tarayıcılar da dahil , 125‘ten fazla multimedia ürününden ultra - hızlı veri transferi yapabiliyor.
Kim Milyoner Olmak İster'de verdiği cevapla olay oldu!Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'de "Umarım 'caps'im yapılmaz" diyen Serpil Hanım, elendiği soru ile sosyal medyada gündem oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber