NASA uzaya turist götürmek istiyor

NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) giden uzay araçlarında turistler için koltuk ayırıp, bu koltukları para karşılığında satacak.

NASA uzaya turist götürmek istiyor

Onur Binay/milliyet.com.tr

Elon Musk, Jeff Bezos ve Richard Branson gibi milyarderlerin ardından NASA da uzaya turist götürmek için kolları sıvadı.
NASA da Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) giden uzay araçlarında turistler için koltuk ayırıp, bu koltukları para karşılığında satacak. NASA'nın turizm için kullanacağı uzay araçları SpaceX ve Boeing tarafından üretilecek.

Düzenlemenin başkan yardımcısı Michael Gold, "Bu tıpkı havacılık sektörünün ilk günlerinde yaptığı gibi, ilk faaliyetler ve altyapıya yardımcı olaca. Şu anda hayal bile edemeyeceğimiz gelecekteki yeniliklere öncülük edecek." dedi.

NASA'nın planı şu an için teklif aşamasında. Teklifin danışma konseyi tarafından onaylanması ve sonrasında NASA başkanı Jim Bridenstine'a götürülmesi gerekiyor.

Kim Milyoner Olmak İster'de verdiği cevapla olay oldu!Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'de "Umarım 'caps'im yapılmaz" diyen Serpil Hanım, elendiği soru ile sosyal medyada gündem oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber