Nokia'dan Yeni Akıllı Telefon: Asha 210

Nokia, Lumia ailesine bir komşu getirdi. Asha adını verdiği yeni akıllı model ailesi qwerty klavyeye sahip olacak. İşte yeni Asha 210 hakkındaki herşey!

Nokia'dan Yeni Akıllı Telefon: Asha 210

Geçtiğimiz günlerde Nokia tarafından yeni bir akıllı model tanıtılacağı mobil teknoloji dünyasında yer etmişti. Resmi bloğu kanalından yaydığı ipuçları en az haber siteleri kadar kullanıcıların gündemine de konu oldu. Resimlerde dikkati çeken ayrıntıyı fark eden kullanıcılar, Nokia’nın qwerty klavyeye sahip yeni modellerinin geleceği dedikodularını ortaya atmıştı.

Evet, tahminler doğru çıktı ve yazılan haberler gerçeklik boyutuna ulaştı. Nokia Lumia’nın yanına Asha adını verdiği yeni seriyi üreterek, ilk akıllı modeli olan Asha 210’u görücüye çıkardı. Efsaneleri sayesinde qwerty konusundaki deneyimini yeniden gündeme getirmeye hazırlanan Nokia, 2013 yılının 2. Çeyreğinde piyasaya sürmüş olacak.

Ekranın altını tamamen kaplayan QWERTY klavye yerleşimine sahip Asha 210, bulundurduğu dahili Whatsapp butonu sayesinde sosyal mesajlaşmayı tek tuşa indiriyor. Whatsapp ve bunun gibi sosyal mesajlaşma platformuyla iyi geçinen kullanıcılar için büyük bir avantaj olacak.

Nokia Slam teknolojisinin aktif olduğu özellik sayesinde, Bluetooth eşleşmesine gerek duymadan veri ve dosya alışverişi yapabiliyor. Facebook, Youtube, Twitter ve Nokia Express uygulamaları önceden yüklenmiş olarak geliyor.

Asha 210 ne kadar donanımlı?

2.4 inçlik ekran büyüklüğüne sahip klavyeli akıllı model, 240 x 320 piksel ekrana sahip. Series 40 Asha ara-yüzünü kullanan yeni model, 2 megapiksel arka kamerayla geliyor. 64 MB dahili hafıza kapasitesi sunan Asha 210, MicroSD kart desteğiyle 32 GB kadar yükseltilebilir olacak.

1200 mAh batarya gücünü esas alan akıllı modelin seçenek olarak tek ve çift hatlı modelleri de bulunuyor olacak. Tek SIM’e sahip model 46 gün, çift SIM hattına sahip olan model ise 24 gün bekleme süresi sunuyor. Sarı, Mavi, Siyah, Kırmızı ve Beyaz seçenekleriyle satışa sunulacak cihazın fiyat etiketi ise 72 $’ı gösteriyor.

17 Eylül 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber