Philips TV Üretimini Bırakacak Mı?

Philips, TV üreten yerel şirket TP Vision’a TV tarafındaki tüm hissesinin satışıyla ilgili anlaştı.

Philips yaklaşık iki yıldır televizyon işinden çekiliyor. Nisan ayında bu bölümün %70’i 3300 çalışanıyla birlikte ortak şirket oluşumu adı altında TP Vision’a satılmıştı. Şimdi Philips geriye kalan %30 kısmını da satarak televizyon üretiminden tamamen vazgeçiyor. Philips markalı televizyonların üretimi artık tamamen TP Vision’a devrolmuş durumda.

Henüz sözleşmenin bazı ayrıntıları biliniyor ve Mart ayının sonuna kadar da sözleşme gizli tutulacak. Televizyonlar eskisi gibi Philips markası ile üretilecek. Bunun karşılığında Hollandalı şirket toplam satış gelirlerinin %2,2’sini alacak (yıllık 40 milyon avro’yu geçmeyecek).

TP Vision TV bölümünün geliştirilmesinde daha da etkili olabilecek. Philips ise sağlık teknolojisi ve aydınlatma pazarı gibi kendisi için karlı sektörlere odaklanacak.

Son dakika düzeltmesi: Philips'in Türkiye'deki PR ajansı Philips'in TV üretimine devam edeceğini açıkladı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Amerikalılara FETÖ uyarısıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) ABD kamuoyu için oluşturduğu tehlikeye işaret etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber